Gert Jostov: kinnisvaraturu saatust ei otsustata Eestis

Kuigi kinnisvaraturul mingist jahenemisest silmanähtavaid märke pole, keeratakse rahakraane vaikselt koomale, justkui oleks tegu isetäituva prognoosiga, kirjutab Äripäeva arvamusloos Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse esimees Gert Jostov.

Technopolis Ülemiste juht ja Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse esimees Gert Jostov  Foto: Raul Mee, fotograaf

Jostov juhib tähelepanu asjaolule, et Eesti on avatud majandusega väikeriik. „Ükskõik kui tragilt Eesti tuleviku kujundamisse ei panusta, oleme välismõjurite tõmbetuultes niikuinii. Küsimus on vaid selles, kas oleme riietatud-relvastatud ehk kuidas me oleme ilma muutumiseks ette valmistatud.“

Jostovi sõnul mõjutavad meid piiritagused sündmused rohkem kui see, mida me ise teeme. See kehtib nii negatiivsete kui positiivsete trendide puhul.

„Juurelda, kas langus tuleb, on tühi töö ja vaimu närimine – see tuleb kindlasti. Võib-olla on see ühe endise kinnisvaraarendaja ja tänase Ameerika Ühendriikide presidendi säuts või mõne teise tähtsa tegelase tegu või lihtsalt inimlik eksimus või nende jada. Omaette küsimus on languse määras. Ka sellisesse aastasesse langusesse nagu 3% saab suhtuda kaheti. Mõnele on see tervelt 3 protsenti ja teiste jaoks kõigest 3 protsenti,“ leiab Jostov.

Mis näib aga tema sõnul ilmne olevat – Eesti kinnisvaraarendajad kinnitavad kui ühest suust, et nad on jahenemiseks valmis. „Sektoris tegutsevad spetsialistid on selles eas, et kümnenditagune kogemus on meeles ja kui ei ole, siis tuletavad meelde pangad,“ väidab ta.

Loe täispikka arvamuslugu Äripäevast

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806