Kinnisvaraettevõtja Jaanus Otsa sõnul peaksid kontoripindade arendajatel uueks aastaks taskud likviidsusvaru täis olema, vastasel juhul võib mõnda oodata pankrot.

- Jaanus Otsa
- Foto: Marko Mumm
„Nii ehitusettevõtjad kui ka kinnisvaraettevõtjad peavad arvestama, et majandus natuke jaheneb,“ kinnitas Otsa
intervjuus Äripäevale. „Palju häid nõuandeid võib anda, kuid kõigil selle ala ettevõtjatel peaks olema piisav likviidsusvaru juhuks, kui saabub uus majanduslangus või kriis. Sest kriisiga on alati nii, et see tuleb siis, kui me ei oota, ja ta tuleb alati testsugune kui eelmised kriisid.“ Seda kas kriis on lähiajal tulemas, Otsa enda sõnul öelda ei oska.
Küll aga ei näe ta sügavat kriisi elamuehituses, arvestades, et Tallinnasse tuleb aastas juurde 6000–7000 inimest juurde, kellele on eluruume vaja. Ohud on tema sõnul kontoripindades ja kaubanduses.
Otsa hinnangul on praegu kaubanduspindu selgelt palju. „Kontoripindade puhul on tehtud paljud otsused moevoolu põhjal. Täiesti avatud pindadel on töö tegemine võimatu ja neid tuleb hakata ringi planeerima,“ ütles ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.