Autor: Ken Rohelaan • 30. detsember 2019

Soome raskendab välismaalaste kinnisvaraoste

Soome pealinnas Helsingis on uuest aastast välisresidentidel raskem kinnisvara osta, kui nad ei vasta teatud tingimustele.
Autor: Andres Haabu

Alates 2020. aastast peavad Soome välisresidendid hankima eraldi loa, et osta seal kinnisvara, kirjutab Soome ringhääling Yle.

Luba maksab mõnisada eurot ning menetlus võib kesta kuni kolm kuud, teatas sealne kaitseministeerium.

Välisresidendid peavad alates 1. jaanuarist ostma loa, kuna seda nõuab tänavu märtsis vastu võetud seadus. Avaldused tuleb esitada elektrooniliselt Soome kaitseministeeriumile.

Kaitseministeeriumi kinnisvara- ja keskkonnaosakonna juht Matias Warsta ütles Ylele, et selline seadusemuudatus tehti eesmärgiga kaitsta riigi julgeolekut.

"Baltimaades on viimase kümnendi jooksul julgeolek halvenenud. Me tahtsime luua süsteemi, mis laseb meil jälgida ja juhtida Soome kinnisvaraoste, et saaksime kindlustada rahvuslikke huvisid riigi kaitsmisel," ütles Warsta.

Uus seadusandlus kehtib kõikjal Soomes peale Ålandi saarte. Samuti on üks tingimus, et tehingud peavad olema lõpule viidud pärast 2020. aasta 1. jaanuarit.

Soome kaitseministeeriumi kodulehe andmetel saab avaldust esitada soome ja rootsi keeles ning menetluseks võib kuluda kuni kolm kuud. Loa taotlejad peavad avaldusse kirjutama ka, mis eesmärgil nad kinnisvara ostavad.

Warsta sõnul teevad seejärel vastavad võimud juhtumipõhise otsuse enne loa andmist. Loe lähemalt Äripäevast.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474