COVID-19 piirangute mõju äriüürisuhetele aasta hiljem
Möödunud aastal alanud COVID-19 kriisiolukord on mõjutanud enamikku ettevõtjatest. Olulisel määral puudutasid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangud kaubandus- ja teenindussektorit. Aasta jooksul on liikumispiirangute kehtestamise tõttu pidanud paljud äriettevõtted oma majandustegevuse korduvalt rohkemal või vähemal määral peatama või koguni lõpetama.
Kuna suur osa ettevõtjatest majandustegevusega jätkata ei saanud, mõjutas see ka õiguslikke suhteid lepingu- ja koostööpartneritega. Ühe olulise küsimusena tõusetusid äriruumide üürisuhted, sest piirangud asetasid keerulisse olukorda nii üürnikud kui ka üürileandjad.
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.