Nordecon asub välja ehitama Tallinna Sadama D-terminali esist ala
AS Tallinna Sadama ja Nordecon AS sõlmisid lepingu Vanasadama D-terminaliga piirneva välisruumi projekteerimis- ja ehitustöödeks. Töödega alustatakse juunikuus ja projekti kogumaksumus on 5,9 miljonit eurot.
Tallinna Sadama infrastruktuuri divisjoni juhi Peeter Nõo sõnul on Tallinna Sadama eesmärk muuta D-terminaliga piirnevad alad kaasaegseks rohke avaliku ruumi ning haljastusega linnaruumiks. „Soovime pakkuda mõnusat ajaveetmist mitte ainult oma reisijatele, vaid ka linnakodanikele ja külastajatele, ning osaliselt taastada piirkonna ajaloolise identiteedi,“ ütleb ta pressiteates.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.