Kõik teavad, et üürimisel on õhus palju riske, näiteks võlgnevused, puuküürnikud ja lõhutud esemed. “Rendini viimaste aastate kogemus sadade lepingute sõlmimisel näitab, et lisaks kõikidele nendele on üks suur probleem ja selle peale enamasti alguses ei mõelda,” kirjeldab üürilepingute sõlmimise platvormi
Rendin blogis jurist Lia Siht.
Siht selgitab, et see problemaatiline nüanss, mis üürisuhte lõppedes niivõrd palju probleeme valmistab, on koristamine. Ja põhjus, miks sellest sageli tüli tegib, on see, et inimestel ei ole tegelikult ühest mõistmist, mida see tähendab. “Me ei mõtle selle peale iga päev, aga inimestel on koristamisest väga erinev arusaam. Mõne jaoks on see kerge tolmu pühkimine ja tolmuimeja kasutamine, teise jaoks pindade süvapuhastus ja mööbli keemiline puhastus. Seejuures on mõlemal poolel õigus,” toob ta näite.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.