On saanud juba lausa klišeeks ütlus, et “me elame muutuste ajastul”, aga vaata, kuidas tahad – muutused vaatavad meile vastu kõikjal. Mõistagi võime rääkida muutustest, mida on viimase 20 aasta jooksul toimunud rohkem, kui toimus 200 aasta jooksul enne seda – pean siin silmas tehnika ja tööstuse pöörast arengut.
Märkimisväärsemad on aga muutused, mis on pea kõigil elualadel aset leidnud viimase kahe aasta jooksul. Kinnisvara korrashoius on muutunud kõik – kliendisuhtlus, töötingimused ja nõuded töötajale, kasvanud on nõudlus kvalifitseeritud, tööjõu järele jne. Samuti on muutunud klientide ootused. “Nõutakse, et hooldust jm töid saadetaks tegema ainult vaktsineeritud, testitud või koroona läbipõdenud töötajad,” kirjeldab olukorda Kinnisvara Korrashoiu Liidu juhatuse esimees Heikki Lind.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.