Võrreldes jaanuariga, kasvas veebruaris Tallinna korteritehingute arv kolmandiku võrra ning keskmine ruutmeetri hind küünitab taas 3000 euroni.

- 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter. Tallinn (EST). Foto: Andras Kralla, Äripäev/Scanpix Baltics
- Foto: Andras Kralla
“Jaanuar oli väga vaikne ja Tallinnas tehti korteritega vaid 457 tehingut, kuid veebruaris oli neid juba 616, mis kinnitab jaanuaris tehtud prognoosi, et tehinguaktiivsuse osas oleme selleks korraks põhjast läbi tulnud,” kommenteeris 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter värsket statistikat.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Defitsiit - Tallinna üüriturul ületab odavamate, ligikaudu 500 eurot kuus maksvate korterite nõudlus pakkumist. Üle 1000-eurose üüriga korterite hinnad on langenud viiendiku jagu.
Tallinna „mägede“ jõuvahekorrad on muutunud: kui seni olid traditsiooniliselt Mustamäe ja Õismäe Lasnamäest kallimad, siis nüüd on nii müügi- kui üürihinnad ja nõudlus ühtlustunud.
Ehkki Rootsi kinnisvaraturg on tipust langenud üle kümnendiku, kajastab see SEB Baltimaade korporatiivpanganduse juhi Anders Larssoni sõnul vaid kitsast osa riigi üldisest majanduspildist - kohalikud elamuehitajad on hästi kapitaliseeritud, ärikinnisvara püsib kindlalt.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.