• 27.06.23, 11:57

Uuring: igal neljandal uue kodu soovijal on omaosalus olemas

Luminori tellimusel hiljuti läbi viidud uuringu kohaselt plaanib kolmandik Eesti inimestest uue kodu ostmist ning 28%-l neist on olemas ka vajalik omaosaluse summa. Veerand uue kodu soetamise mõtetega leibkondadest on igakuisele laenumaksele võimeline kulutama maksimaalselt 400 eurot, ülejäänud rohkem.
Uute kortermajade ehitus Tallinnas.
  • Uute kortermajade ehitus Tallinnas.
  • Foto: Andras Kralla
Luminori eraisikute panganduse juhi Tanel Rebase sõnul viitab omaosaluse koheselt maksmise võime suure hulga inimeste harjumusele koguda finantsilist puhvrit. Samas on piisavalt ka arenguruumi, sest paljude juba praegu kodu osta soovivate inimeste jaoks terendab enne oodatud tehingut aastatepikkune rahakogumine.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele