Narva Linnavalitsus korraldas arhitektuurivõistluse, mille eesmärgiks oli leida uus ettekujutus Narva peatänavast – Narva linna läbivast Tallinna maanteest.

- Võidutöö „Vaateaken“ (Visuaal: arhitektuuribüroo LARStuudio OÜ).
- Foto: Peeter Tambu
Narva peatänava arhitektuurivõistluse ülesanne oli leida parim linnaruumiline visioon Narva de-facto peatänavale – Narva linna läbivale Tallinna maanteele ja linna keskpunktis asuvale P. Kerese ringile ning neid ümbritsevale linnaruumile. Täna puuduvad peatänaval selge identiteet ja ruumidünaamika, seda ümbritsev linnaruum on tsoneerimata ja korrastamata: hoonete fassaadid, tänavamööbel, puud ja teised elemendid eksisteerivad kõrvuti, kuid on sidumata ühtseks loogiliseks tervikuks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Narva linnavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldas arhitektuurivõistluse, mille eesmärk oli leida Peetri platsile ja selle ümbritsevale alale uus visioon ja ruumiline lahendus, et luua Narvale inimsõbralik ja atraktiivne peaväljak. Arhitektuurivõistlusele laekus kokku viisteist ideekavandit, millest kvalifitseerus kolmteist.
Eesti suurima tööstusalase oskusteabega ja potentsiaaliga linnaruumiga maakonna Ida-Virumaa kinnisvaras joonistub välja vastuoluline seis: tahtjaid justkui on, ent jalus on olukorra trööstitus, regulatsioonid ja kasumisoov.
Vastselt Narva linnapeaks saanud Jaan Tootsile pannakse lootusi - ehk võiks seal tulla muutusi uute elamispindade rajamisel. Pea kolmkümmend aastat ei ole Narvas ühtegi uut elamut ehitatud.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.