Mertsina: futuurid näitavad euribori langust 2,5 protsendile järgmise aasta lõpuks
Euroopa Keskpank andnud märku, et enne intressimäärade langetamist soovitakse näha tööturu jahtumist, kuna kardetakse, et liiga kiire tööjõukulude tõus võib inflatsiooni taas kiirendada, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina hoiatab, et rahapoliitiliste otsuste mõju avaldub viitega.
Foto: Liis Treimann
Sel nädalal otsustavad paljude riikide keskpangad, kuidas minna edasi intressimääradega. Neljapäeval tuleb oma otsusega välja Euroopa Keskpank, millelt sel korral intressimäärade muutmist oodata ei ole. Samas ei ole keskpank tõenäoliselt veel valmis teatama, et inflatsioon on keskpikas vaates kontrolli alla saadud ja intressimäärasid võib varsti langetama hakata.
Eesti päritolu kaupade ekspordi tugev langus jätkus oktoobris. Aastases võrdluses vähenes see jooksevhindades 23%. Selle aasta esimese kümne kuuga on eksport vähenenud aga 18%, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Olulisimad teemad Business Arena 2026 kinnisvarafoorumil
Aprilli algul Kultuurikatlas toimunud kinnisvarafoorum Business Arena Baltics 2026 tõi kokku kinnisvarasektori eksperdid Baltikumist ja Põhjamaadest. Kahe päeva jooksul arutleti nii suurte investeerimisvõimaluste, linnaruumi arengu kui ka sektori tulevikusuundade üle. Samuti tõusis mitmete vestluste keskmesse ka praktiline küsimus: kuidas projekte päriselt kiiremaks ja sujuvamaks muuta?
Üks arendaja teisest arendajast: vaadates hotellituru seisu, ei ole ime, et ta ei soovi edasi liikuda – see arendus ei pruugi praegustes tingimustes lihtsalt majanduslikult ära tasuda.