• 04.01.24, 16:53

Ka sel aastal saab maale kodu ostmiseks kaaslaenu

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) pakub ka sel aastal maapiirkondadesse kodu soetajatele kaaslaenu võimalust, kokku kuni 8 miljoni euro ulatuses. Coop Pank on kõigist seni MES kaaslaenuga soetatud koduostude lepingutest finantseerinud ligi 40 protsenti.
Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juhi Karin Ossipova märgib, et eelkõige ostetakse maapiirkonda kodusid, mis vajavad renoveerimist.
  • Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juhi Karin Ossipova märgib, et eelkõige ostetakse maapiirkonda kodusid, mis vajavad renoveerimist.
  • Foto: Ardo Kaljuvee
Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juhi Karin Ossipova sõnul on kaaslaen rahaline omafinantseering panga antava kodulaenu juurde. „Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaaslaenu kasutajatele on Coop Pank väljastanud kõige enam kodulaene Kagu-Eestisse. Neist 20% Võrumaale, 13% Põlvamaale ja 11% Valgamaale,“ märkis Ossipova. Teine väga populaarne piirkond on Virumaa – 24% kõigist MES-i kaaslaenuga finantseeritud Coop Panga kodulaenudest on kasutusel Lääne- ja Ida-Virumaal.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.

Enimloetud

1
TOP
  • 01.09.25, 06:30
Kinnisvarabüroode TOPi üks tõhusamaid väärtustab talente
2
  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
3
Suur lugu
  • 15.08.25, 06:45
Arendajad neelasidki maksutõusu alla. Kas ees on jõujoonte tõsisem muutus?
Käibemaksutõusu mõju eluasemete müügimahule osutus bluffiks. Turul pinge ja patiseis kerib vinte.
4
Uudised
  • 16.09.25, 06:45
Kuld ja kinnisvara - keeruliste aegade turvasadamad
5
TOP
  • 11.09.25, 12:56
Kinnisvara korrashoiu TOP: koore riisus Sõõrumaa pealinna koolide haldusäri
6
TOP
  • 15.09.25, 11:39
Kinnisvara korrashoiu TOPi üks tegusamaid keskendub 100% äriklientidele
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele