Skeptilisemalt suhtub pank kodu ehitamise projektidesse, mille puhul klient soovib maja valmis ehitada ise, ilma spetsialistide abita, kirjutab Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova.
Ehituse käigus kipuvad tegelikud kulud sageli ületama prognoose, tõdeb Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova.
  • Ehituse käigus kipuvad tegelikud kulud sageli ületama prognoose, tõdeb Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova.
  • Foto: Ardo Kaljuvee
Paar aastat tagasi valmistas majaehitajatele muret aina kallinev materjalide hind ja sellest tingitud prognoosimatu ehituseelarve. Tänaseks on materjalide hinnatõus taltunud, ehitusturg jahtunud ning osa ehitajad piiri tagant koju tulnud. Võiks eeldada, et sellistes oludes on maja ehitamine lihtsam, aga kas see ka tegelikult nii on?

Seotud lood

Uudised
  • 14.05.24, 11:28
Korterid muutuvad taskukohasemaks aegamisi
Meie prognoosi järgi hakkab Euroopa Keskpank intressimäärasid langetama juuni alguses ning viib aasta lõpuks hoiustamise püsivõimaluse intressimäära 3 protsendile, kirjutab Swedbanki ökonomist Marianna Rõbinskaja.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
Uudised
  • 06.08.26, 14:06
Eksperdid: kinnisvarainvesteering ja flippimine pakuvad võimalusi, aga ära armu sellesse
2
Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda
3
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
4
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
5
Uudised
  • 07.08.26, 08:00
Korteriühistute valus dilemma: kokkuhoid või kulude edasilükkamine?
Millest koosneb hoone pikaajaline remondikava? Mida tuleb laenu võtmisel võrrelda? Mida märkab kogenud haldur? Millest koosneb tark kokkuhoid?
6
Uudised
  • 06.08.26, 11:11
Tarmo Pohlak: Eesti ehituse peatöövõtjad on rahvusvahelises mõttes kooperatiivid

Viimased uudised

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele