• 04.07.24, 10:57

Tallinna ümber kerkivad tööstuspargid leevendavad ärimaa puudust

Tallinna lähiümbruses on praegu tugev puudus kruntidest, kuhu suuremaid tööstus- ja ärihooneid rajada, aga lähiaastatel on valmimas 3-4 väga mastaapset arendust, mis olukorda leevendavad.
Ettevõtja Joakim Helenius näitamas 2012. aastal, kuhu hakkab kerkima Tallinn Gate.
  • Ettevõtja Joakim Helenius näitamas 2012. aastal, kuhu hakkab kerkima Tallinn Gate.
  • Foto: Veiko Tõkman
Kinnisvarabüroo Uus Maa ärikinnisvara tegevjuhi Danel Talpsepa sõnul on Tallinna läheduses juba aastaid äri- ja tootmiskruntide defitsiit. „Kui keegi tahab suuremat, näiteks 10 000ruutmeetrist tootmis- või laohoonet ehitada, siis sobivaid krunte on vaid üksikuid. Müügis on peamiselt vanemad pinnad, aga uute ehitamiseks ruumi pole ning mitmed tööstused ja arendajad otsivad endale sobivat kohta juba aastaid,“ ütles Talpsepp pressiteate vahendusel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.

Enimloetud

1
TOP
  • 01.09.25, 06:30
Kinnisvarabüroode TOPi üks tõhusamaid väärtustab talente
2
  • ST
Sisuturundus
  • 01.09.25, 13:02
Kodu sünnib koostöös – arhitektid ja noor pere loovad kodu südamega
3
Suur lugu
  • 15.08.25, 06:45
Arendajad neelasidki maksutõusu alla. Kas ees on jõujoonte tõsisem muutus?
Käibemaksutõusu mõju eluasemete müügimahule osutus bluffiks. Turul pinge ja patiseis kerib vinte.
4
Uudised
  • 16.09.25, 06:45
Kuld ja kinnisvara - keeruliste aegade turvasadamad
5
TOP
  • 11.09.25, 12:56
Kinnisvara korrashoiu TOP: koore riisus Sõõrumaa pealinna koolide haldusäri
6
TOP
  • 15.09.25, 11:39
Kinnisvara korrashoiu TOPi üks tegusamaid keskendub 100% äriklientidele
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele