Rendini õigusjuht Lia Siht toob näiteks kolm juhtumit.
Foto: Jake Farra
Iga üürileandja loodab, et leiab oma kinnisvarale usaldusväärse üürniku. Kui aga üüripinnaga midagi juhtub või üürnik jääb võlgu, on oluline probleem võimalikult kiiresti ära lahendada.
Erinevalt üürimisest tekib igakuiselt kodulaenu tasudes kogumise efekt, kus iga maksega laenujääk väheneb, kirjutab Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova.
Eesti üüriturul on kasutuses kaks üürilepingu tüüpi – tähtajatu ja tähtajaline. Kui traditsiooniliselt on eelistatud tähtajalise lepingu kasutamist, siis täna sõlmitakse üha enam tähtajatuid lepinguid, kirjutab Rendin õigusjuht Lia Siht.
Erinevate põhjuste kokkulangemisel on tänavu kooliaasta alguses Tallinna üüriturul valik eelnevate aastatega võrreldes märgatavalt laiem, leidis 1Partner Kinnisvara maakler-konsultant Helen Šank.
Ühtki rumalat küsimust ei ole olemas – kui miski tundub ebaselge, siis tasub alati üürileandjaga konsulteerida. Avatud suhtlus on oluline eeldus hea üürisuhte loomiseks ja hoidmiseks, kirjutab Rendini õigusjuht Lia Siht.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.