Pidev tehnoloogiline areng on hädavajalik, et suurendada energiatootmise turvalisust ja stabiilsust piirkonnas, sõnab Sunly juht Priit Lepasepp. Foto: Andras Kralla
Need projektid suudavad katta enam kui 118 000 majapidamise aastase elektritarbimise, teatas ettevõte. Pargid rajatakse Valmiera, Krāslava ja Madona piirkondadesse.
Sunly kaasas 300 miljonit eurot Skandinaavia ja Prantsuse investoritelt 1,3 GW päikese-, tuule-, salvestus- ja hübriidparkide ehituseks. Investeeringuga ehitatakse Baltikumi ja Poola suuremahulisi hübriidparke, mis aitavad panustada regiooni taastuvenergia kättesaadavusse.
Läänemaale Ristile ehitatav 244 MW päikesepark on Sunly ja Metsagrupi poolt piirkonda rajatava energiapargi esimene etapp. Pargi ehitus algab selle aasta teises kvartalis ning oodatav valmimisaeg on 2026. aasta alguses.
Raba päikesepargi arendaja Sunly sõlmis Smarteconiga ehituslepingu, mille tulemusena rajatakse Pärnumaale Eesti üks võimsamaid päikeseparke. Pargi võimsuseks saab olema 45 megavatti.
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol korraldatud tehisintellekti ehk AI töötoas said oma projektide väljatöötamiseks rahastuse seitse ettevõtet. Kokku investeeritakse pilootprojektidesse 250 000 eurot.
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.