Tallinna ümbruses hakkavad vabad krundid otsa saama
Kui populaarsemad ja logistiliselt paremad kohad on täis, siis liigub arendamine pealinnast eemale – mida kaugemal, seda rohkem on ruumi ja saab sama raha eest ka suurema krundi lubada, märgib Uus Maa juhatuse liige ja kinnisvaranalüütik Igor Habal.
Uus Maa juhatuse liige ja kinnisvaranalüütik Igor Habal.
Foto: Raul Mee
Habali sõnul kasvas kinnisvaratehingute arv eramajadega mullu enam kui 10%. Tallinna lähiümbruse populaarsemate piirkondade Viimsi, Kakumäe ja Peetri vabad krundid on suuresti otsa saanud ning inimesed on sunnitud järjest kaugemale kolima.
Kohanemisvõimetus maksab arendajale kätte valusalt. Rida tunnustatud eksperte avavad pildi kogu oma vastuolulisuses ja värve kokku hoidmata
1. juulist rakenduv käibemaksutõus ei pruugi kaugeltki tähendada elukondlike uusarenduste hinnatõusu. Arendajatele võib hinnatõusu mittetoimumine tekitada tõsiseid väljakutseid. Soovmõtlemisest kumab läbi karmi prognoosi realiseerumine.
Arendusprojekti finantspartneriks on EfTEN Capitali kinnisvarafond EfTEN United Property Fund ning arhitektuurse lahenduse loojaks PIN Arhitektid. Ehitustööde eest vastutab NOBE.
Sügisel korraldas arendaja arhitektuurikonkursi Tallinna Nõmme linnaosa kinnistule Kalda 5 ja Käokõrva 1-12. Arenduse 12 uue kortermaja arhitektuurse lahenduse autoriks arhitektuuribüroo Lumia.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.