Eesti Kinnisvarafirmade Liit valis konkursi Kinnisvarategu 2024 laureaadiks Arteri kvartali arenduse.

- Aasta kinnisvarategu on Arteri kvartal (Foto: Kapitel).
Arteri kvartal on südalinna parimate vaadete ja töökeskkonnaga ärikvartal, mis ühendab Tallinna hinnatuimad büroopinnad, valiku toitlustus- ja teeninduspindu, mugava parkimise ning linnapargi. Lõplikul valmimisel saab Arter igapäevaseks töökeskkonnaks ca 2800 inimesele. Arteri kvartal koosneb kolmest hoonest ja neid ühendavast aatriumist. 15-korruselises Arteri büroohoones tegutsevad erinevate valdkondade ettevõtted, 9-korruselises hoones on 2024. aasta juulikuust avatud Bob W korterhotell ja 28-korruselisse, Tallinna kõrgeimasse büroohoonesse kolib suve lõpul Swedbanki peakontor.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Arteri kvartali arendusperiood on jäänud turbulentsesse aega nii ehitushindade kasvu, üldise hinnatõusu kui ka majanduskeskkonna väljavaadete ebastabiilsuse poolest, nendib Kinnisvarauudistele oma kommentaaris Arteri kvartali projektidirektor Allan Remmelkoor. Suurobjekt aga valmis olukorras, kus äripindade, eeskätt büroopindade turg vaevleb paisuva vakantsi käes.
Tänasest on Tallinna kesklinnas avatud Arteri kvartal, kus on kokku 44 000 m² üüripinda ning mille koguinvesteering on üle 160 miljoni euro. Kvartali arhitekt on Martin Aunin, sisearhitekt Arhitekt11, spordiklubi ja ujula sisearhitekt on ArtAku Sisearhitektuuribüroo. Kogu kvartali ehituse peatöövõtja on Merko.
AS Fausto Capital kasvatas möödunud majandusaastal auditeerimata andmetel käivet 13 protsenti 8.3 miljoni euroni ning kasumit (EBITDA) 5 protsenti 4.9 miljoni euroni. Ettevõtte hinnangul tagavad stabiilse kasvu eelkõige pikaajaline ja järjepidev koostöö üürnikega.
Arteri kõrgeima, 28-korruselise hoone üürnik Swedbank kolib kvartalisse 2025. aastal. Tervest arendusest on veel vaba veidi üle 1000 ruutmeetri büroopinda.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.