• 10.03.12, 12:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ligi: naistele pole õpetaja palk halb

Ajal mil sotsiaalministeeriumi juurde luuakse nõukoda, et uurida, kuidas edeneb naiste ja meeste palgalõhe ületamine, kasutab rahandusminister sedasama palgalõhe argumenti väitmiseks, et õpetajate palk pole sugugi halb.
Ligi on argumentide valimises peaministri vääriline. Kriisi algusajal, kui ettevõtjad juba murelikult piduripedaalile surusid, leidis Andrus Ansip statistikast mitu näitajat, mis alles tõusu näitasid. Tema lause „Kui see on kriis, siis sellises kriisis ma tahaksingi elada“ on saanud klassikaks. Nii on ka rahandusminister Jürgen Ligil mitu argumenti, mis näitavad, et õpetajate palk pole sugugi halb ja nende streik on seega alusetu ja manipuleeritud.
TV3 saates „Kolmeraudne“ ütles Ligi, et õpetajad teenivad 2010. aasta seisuga Eesti keskmist palka, mis tähendab, et kaks kolmandikku eestlastest teenib neist vähem. Eri liiki kõrgharitud spetsialisti palkadega Ligi seda võrdlema ei hakanud ja poleks ka kasulik olnud.
Aga edasi. „Kui me võtame naisõpetaja, palgalõhe siia juurde, siis see pole halb palk,“ väidab Ligi saates ja kinnitab, et on seda sel päeval ka varem rääkinud, nii et keelevääratus see pole.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Vaat seda on valitsuse liikme suust juba kummaline kuulata. Milleks üldse üritada seda lõhet vähendada, nii võib argumente nappima hakata. Las kool jääda naiste alaks ja nendele on see palk hea küll!
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Viru Keskuse juht Gertti Kogermann.
Uudised
  • 10.11.25, 12:16
Kinnisvarafirmade TOPi üks ambitsioonikamaid püüab tippude tippu
Neutra Capital ASi enamusomanik ja nõukogu liige Kenneth Karpov.
Uudised
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
TOP
  • 07.11.25, 13:47
Kinnisvarafirmade TOPi üks tegusamaid vaatab tulevikku optimismiga
Nüüd saab lükata sisse kõrgema käigu ja manööverada vabamalt
Nii see läheb: uute eluasemete turg käriseb ise samuti
Uudised
  • 10.11.25, 13:39
Nii see läheb: uute eluasemete turg käriseb ise samuti
Siia vanasse tootmishoonesse tuleb sündmustekeskus.
Uudised
  • 10.11.25, 15:26
Galerii: Krulli Kvartal lõi Merkoga käed, arhitektuur tuleb nimekatelt büroodelt
Tahad investeerida ja tehingut, sea sammud näiteks Tartu Annelinna.
Uudised
  • 07.11.25, 15:29
Lepi sellega - eluasemeturg jääb külgsuunda lohisema kauaks
Uute eluasemete arenduse ja turu epitsenter on nüüd Lätis
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele