• 23.10.18, 14:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Võltsbroneeringute kasutamine on keelatud

Võtsbroneeringute näol on ilmselt tegemist eksitava kauplemisvõttega, mis võib olla argumendiks näiteks tehingust taganemisel või kahjunõude esitamisel, kirjutab õigusbüroo Magilex jurist Siim Mägi.
Võltsbroneeringute kasutamine on keelatud
Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles artiklis “Arendajad vassivad müüdud korterite arvuga”, et Eestis tegutsevad kinnisvaraarendajad on hakanud arendusprojektide veebilehtedel kasutama võltsbroneeringuid.
Võltsbroneeringute kasutamise eesmärk on näidata arendusprojekti reaalsest edukamana ja tekitada potentsiaalsetes ostjates tunne, et tegemist on atraktiivse objektiga, mis müüb hästi.
Kui Sooman viitas võltsbroneeringute vastuolule üldise turundusideoloogiaga, siis tarbijakaitseseaduse kohaselt on selline tegevus lausa keelatud. Nimelt on tarbijakaitseseaduse kohaselt keelatud ebaausate kauplemisvõtete kasutamine.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Ebaaus kauplemisvõte on seejuures eelkõige tarbijat eksitav või tema suhtes agressiivne kauplemisvõte. Võltsbroneeringute näol on ilmselt tegemist eksitava kauplemisvõttega, kuna tarbijale antakse ebaõiget teavet kauba kättesaadavuse kohta.
Ebaausa kauplemisvõtte kasutamise keelu rikkumine ei too seaduse kohaselt automaatselt kaasa tehingu tühisust, kuid võib siiski olla argumendiks näiteks tehingust taganemisel või kahjunõude esitamisel. Lisaks muidugi riskib võltsbroneeringute kasutaja Tarbijakaitseameti menetluse ja sellest tulenevate sanktsioonide ning mainekahjuga.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele