Ettevõtja: kinnisvaramüüjad, tulge pilvedest maa peale tagasi!
Kuigi tehinguhinnad korteriturul püsivad ammu paigal, leidub müüjaid, kes siiani kõrge hinnaga "kalastada" üritavad ja seetõttu üldse tehinguta jäävad, kirjutab Raid & Ko kinnisvara- ja õigusbüroo juhatuse liige Andree Raid.
Tallinna korterite hinnatõus jäi vahemikku 2900–3000 €/m² seisma alates maist 2022. Maakleriteenuse turul paistab järjest rohkem, et praegune hinnatase ei ole ostjatele vastuvõetav. Sellele vaatamata on turul kinnisvaramüüjad, kes justkui uskudes jätkuvasse hinnatõusu proovivad kõrge hinnaga „kalastada“ ehk leida korterile rumal ostja turutasemest 15–30% kõrgemalt.
Edasi tõusev euribor koos tarbijate ajalooliselt pessimistliku kindlustundega on kukutanud sügiskuudel korteritehingute arvu suvega võrreldes viiendiku võrra, kuigi tavaliselt on just sügiskuudel aasta parimad näitajad, kirjutab kinnisvarafirma Restate analüütik Julia Linde.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.