Raid: ei maksa oodata kiireid muutusi, ammugi suurt hinnatõusu
Juba aasta-poolteist on elamispindade turg olnud paigal. Nüüdseks on tunneli lõpus valgusevihke, mis lubavad, et olukord hakkab ääriveeri liikuma paremuse suunas, kirjutab kinnisvara- ja õigusbüroo Raid & Ko tegevjuht Andree Raid.
Turusentimendi positiivsemaks pöördumisest annavad märku eelkõige kivina kukkuv euribor, osutab Raid & Ko tegevjuht Andree Raid.
Tallinna korteritehingute arv püsib juba juulist kõrgel tasemel, iseäranis aktiivne oli oktoober. See näitab, et ostuotsust edasi lükanud koduostjad on tulnud kinnisvaraturule tagasi. Enamasti liigub elamispindade hind samas suunas tehingute arvuga, kuid mõninga viivitusega.
Elukondlike uusarenduste laojäägi kasv aegamisi väheneb, samuti läheb arendajatel vaikselt järjepanu paremini, märgib Uus Maa juhatuse liige ja kinnisvaraanalüütik Igor Habal.
Paarsada miljonit eurot aastas saaks üüriturult üsna kerge vaevaga kokku
Elukondlik üüriturg on kui niidirull - tõmbad ja keribki lahti. Ostu-müügiturg elavneb ja pakub kasvavat konkurentsi. Lähevad ukrainlased, kasvab ülepakkumine veelgi. 3 asjatundjat vaatavad olukorrale otsa.
Teisisõnu: odava hinna pidu saabki nüüd läbi. Ühed asjaolud selle käivitavad, teine annab vaid hagu juurde. Ma ise olen üks neist paljudest, kes on hiljem nii mõnegi korteri kohta mõelnud, et "miks ma küll seda varem ära ei ostnud", tõdeb Invego juht Kristjan-Thor Vähi.
Uue kodu soetanud inimesele saab üsna pea selgeks, et lisaks kodulaenu igakuisele tasumisele kaasneb kinnisvaraga teisigi rahalisi kohustusi. Milliste kuludega tuleb arvestada ning millele tasub kodu ostmisel tähelepanu pöörata, selgitab Luminori laenude kompetentsikeskuse juht Helina Kikas.
Kinnisvaraarendusettevõte Avalon ehitab Tartu mnt 44 aadressile LEED sertifikaadi nõuetele vastavat äripindadega korterelamut. Selle teeb tähelepanuväärseks asjaolu, et Avalon on üks esimesi arendajaid, kes korterhoonele kvaliteedisertifikaati taotleb.