Raske kuluga alustatud arendused hakkavad arendajail järjest valmima, ent klientide fookus on kalleilt uustooteilt pöördunud järelturule, kus määratakse kinnisvaraturu edasine kurss.
Kinnisvaraarendaja Scandium arendusjuht Kalle Aron ütles, et kui keegi praegu ootab, et kuskil kunagi hakatakse poole hinnaga mingeid kortereid müüma, siis arendajatel ei ole põhjust seda teha. "Kellelgi ei ole vesi niimoodi ahjus, et peaks oma valmisehitatud asju poole hinnaga turule viskama ainult selleks, et ise nina otsa vee peale saada," ütles Aron. See näitabki tema sõnul, et suuri hinnalangusi pole põhjust oodata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
30. oktoobril avaldatud andmed majanduskasvu kohta näitavad, et Eesti majandus on suuremast langusest vaikselt toibumas, kuid väljavaade on jätkuvalt kesine, kirjutab Luminor Eesti peaökonomist Lenno Uusküla
Kinnisvaraarendamine renoveerimise teel on arendajaile paras väljakutse, millest võimalusel püütakse hoida eemale - võimalikud, aga ka võimatud üllatused peletavad ju ära. Teisalt peatselt sellet enam pääsu ei ole.
Tallinna korteritehingute keskmine hind on liikunud 3000 €/m² piiri lähedal viimased 6 kvartalit, näitamata üles olulist tahet minna ülespoole või allapoole, kirjutab kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Võrreldes aastatagusega, Tallinnas korteri keskmine ruut kallines, ent korterite tehingute arv kahanes.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.