Kõik eramaja ehitusest 2019
Peatükid2/21
1. Arensi disainköögi tellimine toimib edukalt ka kontaktivabalt
2. Sakret — kompleksne lähenemine ehitamisele
3. Määrdunud fassaadide hooldus – mida peaks teadma ja millega arvestama
4. Maakütte paigaldamisel tasub usaldada professionaale
5. Kuidas võtta tavalisest põrandaküttest nutikalt maksimum?
6. Kuidas rajada koduhoovi spordiväljak?
7. Kodu energiasäästlikkuse tagab nutikas mitmeotstarbeline moodulsüsteem
8. Kuidas valida ja ehitada oma hoovi unistuste bassein?
9. Aiaehitus usalda kogemustega paigaldaja kätesse
10. Sissesõidutee, aed ja haljastus tasub tellida terviklahendusena
11. Aiaehitisest saab kodu suvine süda
12. Entusiastlikud vennad tõid Eestisse taaskasutatud plastist katused
13. Päikeseenergiaga liitumine tähendab riskivaba tootlust aastakümneteks
14. Korralik lamekatus kestab aastakümneid
15. Eduka ehituse tagavad korrektselt teostatud kaeve- ja täitetööd
16. Miks eelistada oma kodus looduskivimaterjale?
17. Ristkihtpuidu tipptehnoloogia loob Eestis unikaalseid maju
18. Muinasjutulised rookatused ei ole ka tänapäeval kuhugi kadunud
19. Tark maja sünnib targale omanikule
20. Miks on mu kodule vaja taotleda kasutusluba?
21. Kerge kaaluga, tuulekindel ja vastupidav bituumensindel on eramu katuseks kindel valik
Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus: [email protected] • 15. oktoober 2019

Sakret — kompleksne lähenemine ehitamisele

Sakret tuli Eesti turule 12 aastat tagasi ning praegu kuulub siin firmale ligikaudu 35 protsenti ehituses kasutatavate kuivsegude turust. Tootmisüksus asub mõne kilomeetri kaugusel Paidest, mis võimaldab lahendada igasuguse raskusastmega logistilisi ülesandeid. On ka oma labor, mis aitab üle saada praktiliselt kõigist erakorralistest probleemidest, millega ehitajad võivad kokku puutuda.
Sakreti tootmisvõimsused asuvad Paides. See on mitte ainult Eesti geograafiline, vaid ka logistiline keskpunkt – tarnimine Eesti mis tahes punkti on siit kõige mugavam

Mida kujutab endast Eesti turg?

Eesti ehitusmaterjaliturul on selle väiksusele vaatamata mitmeid atraktiivseid jooni. Esiteks geograafiline asend, mis Sakret OÜ juhatuse liikme Kaspars Pacēvičsi sõnul võimaldab juurdepääsu Skandinaavia, eriti Soome turule. Sakret tuli siinsele turule 12 aastat tagasi. Pacēvičs märgib, et sel ajal tehtud otsus on osutunud õigeks.

„Kui võrrelda turgusid, kus me töötame – Leedu, Läti ja Eesti –, siis võib öelda, et kohalik paistab silma suurema stabiilsuse poolest, kusjuures konkurents on siin teravam. Eesti klient on konservatiivne, tal ei ole lihtne oma tarbimisharjumusi muuta. Peamine on see, et siin on tegemist pideva kasvuga, mis võimaldab tööd pikas perspektiivis planeerida,“ märkis Sakreti juht.

Sakret OÜ juhatuse liige Kaspars Pacēvičs

Tema sõnul on märgata ka ehitusturu jahtumise tunnuseid. Osalt on see seotud Euroopa Liidu uue direktiiviga, mis puudutab uute hoonete energiatõhususe astet, teiselt poolt on kõik tardunud, oodates Rail Baltica haru ehituse algust. Selle projekti elluviimiseks vajalike ehitusmaterjalide mahtusid on raske isegi ette kujutada.

Sakreti tootmisvõimsused asuvad Paides. See ei ole mitte ainult Eesti geograafiline, vaid ka logistiline keskpunkt. Toodete tarnimine riigi mis tahes punkti on siit kõige mugavam. Mõlema suurima linnani on siit kõigest sada kilomeetrit. Nii et üheksa meie riigi kümnest juhuslikult valitud ehitusobjektist asub tootmisettevõttest kahe tunni autosõidu kaugusel.

Ehitusmaterjalid arenevad pidevalt

Ettevõttes töötab ka oma labor – ehitusmaterjalid ei kujuta endast enam ammugi lihtsalt liiva ja tsemendi segu.

- LAP — Akustiline krohv, mille iseärasus seisneb suures poorsuses. Õhuga täidetud poorid tagavad mitte ainult hea soojusisolatsiooni, vaid ka suurepärase mürasummutuse. Seda krohvi kasutatakse laialdaselt restaureerimistöödel ja tänapäevases energiasäästlikus ehituses.

- LC — Kergbetoon, mida läheb vaja neile, kes on kavatsenud ehitada kõrghooneid. Esiteks selle kasutamine mitte ainult säästab jõudu ja aega kõrgele toimetamiseks, vaid võimaldab vähendada vertikaalkoormusi kõrghoonete konstruktsioonielementidele.

- BH — Veekindel betoon, mida kasutatakse fundamentaalsete monoliitkonstruktsioonide ehitamisel.

„Kaasaegne ehitus on keeruline teadus. Käesoleval ajal on turul saadaval rohkesti tõepoolest huvitavaid ja tänapäevaseid lahendusi. Me pakume muu hulgas ka innovatiivset segu, mis sobib korraga neljale erinevale tööliigile. Need on nii müüriladumine, seinte ja põrandate tasandamine kui ka plaatimine. Niisugune lahendus on hea selle poolest, et te ostate sama vahendi korraga tervele töörindele, mis omakorda lihtsustab logistikat,“ märkis Pacēvičs.

Muidugi on see vaid jäämäe tipp. Spetsiifiliste ehitustingimuste jaoks on olemas ka kiiresti kõvastuvaid materjalisorte ja -liike, kusjuures Sakreti tootmislaboris kontrollitakse toodete kvaliteeti pidevalt. Siin on olemas omamoodi toodete „arhiiv“, ja kui kliendil on toote suhtes pretensioone, on alati võimalus laboritingimustes kontrollida näidist just sellest partiist, mille ta on ostnud.

Mitte ainult puistmaterjalid

Sakreti tegevus ei piirdu aga kaugeltki kuivsegude ning muude ehituses vajalike ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga. Kui me ainult heidame pilgu nende objektide loetelule, kus Sakreti materjale ja spetsialiste on kaasatud ajalooliste hoonete ennistamisele, siis saame tegeliku ettekujutuse osutatavate teenuste tasemest ja spektrist.

- Mustpeade maja (Tallinn)

- Gustav Adolfi Gümnaasium (Tallinn)

- Haapsalu linnus

- Narva kindlus

„Restaureerimistööd on mõistagi kõige keerulisemad. Asi on selles, et enne kui neid alustada, on vaja väga hoolikalt valida materjale. Kujutage endale ette poollagunenud lossiseina, mis tuleb korda teha. Restaureeritava lõigu jaoks on vaja valida segu nii, et see vananeks nagu „originaal“,“ selgitab Sakreti juht.

Kompleksset lähenemist kasutatakse ka eraehituses. Sakreti spetsialistid on alati valmist teid nõustama kõigis, näiteks oma maja ehitusega seotud valdkondades. Õige materjalide, eri furnituuri ja konstruktsiooniosade valik tulevase omaenda „kindluse“ jaoks võimaldavad teil olla kindel, et maja püsib kümneid aastaid, vajamata sealjuures ei kapitaal- ega erakorralist remonti.

„Keskmiselt näiteks 200 000 eurot maksva eramaja ehitamise puhul oleks lühinägelik säästa 500 eurot, ostes odavamad profiilid. Niisugune „täppiskokkuhoid“ võib tuua kaasa suuri kulutusi tulevikus, kui on vaja ümber teha suur ja võrreldamatult mahukam töö. Niisuguseid nüansse, mida ei tunne kaugeltki kõik, tutvustavad meie konsultandid,“ kinnitas Pacēvičs.

Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Siim SultsonKinnisvarauudised.ee juhtTel: 53330 651
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 5123 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58361 474