Venemaa president Vladimir Putin ei tule täna Lahtis tõenäoliselt vastu palvele anda Euroopa ettevõtetele suurem ligipääs Venemaa energiaturule, kirjutas Bloomberg.
Euroopa liidrid kavatsevad tänasel tippkohtumisel Soome linnas Lahtis avaldada Putinile survet, et Venemaa lubaks tulevikus Lääne energiatootjatel tegutseda Venemaal ja vastukaaluks suurendada Vene gaasi müüki Euroopa klientidele.Venemaa kasutab ära oma positsiooni maailma suurima gaasieksportijana, näiteks keeras Venemaa kinni gaasitoru Ukrainasse.
Euroopa poliitikauurimiskeskuse vanemteadur Brüsselis Michael Emerson ütles, et Venemaa tootjad tahavad Euroopa Liidu turul olla, kuid nad ei taha end sobitada Euroopa õigusliku raamistikuga. "Venemaa eelistab energiaturul teha seda, mida ta ise tahab," märkis teadlane.Energia on peamine komponent Vene-Euroopa suhetes, nafta ja gaas moodustavad Venemaa ekspordist Euroopasse rohkem kui 60%.
Euroopa Liidu liidrid kohtuvad täna Lahtis, et arutada energiapoliitika üle, ka Putin osaleb kõnelustel.Euroopa püüab tasa teha kaotatud aega. Euroopa Liidu kaubandusvolinik Peter Mandelson ütles märtsis, et Euroopa hakkab kaotama mõju Putini üle, toetades Venemaa soovi ühineda Maailma Kaubandusorganisatsiooniga aastal 2004 ilma järeleandmisteta energiaküsimustes.Euroopa Liidu välissuhete volinik Benita Ferrero-Waldner ütles oktoobris, et Euroopa tahab Venemaalt avatust ja koostööd.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 11:22
RRK Liiva Keskus saab uue maamärgi esindusliku ja moodsa ärihoone näol
Tallinna Kesklinna lähim suur lao- ja tootmispindade piirkond Liiva Keskus kasvab uue kaasaegse lao- ja kontorihoone võrra. 21. mail peeti Liivametsa 5 kinnistule rajatava ligi 3000-ruutmeetrise stock-office tüüpi ärihoone sarikapidu. Tegemist on pikalt ette valmistatud projektiga, mille eesmärk on kujundada Liiva Keskusele esinduslik sissepääs ning pakkuda paindlikke ruumilahendusi ettevõtetele, kes hindavad head asukohta ja kvaliteetset ärikeskkonda.

Hetkel kuum

See siin on kuum teema. Välja joonistub vana ja uue katastroofiline haakumatus.
Suur lugu
  • 08.06.26, 13:04
Martin Karro: ootame arendajaid büroohoonest elamu tegemise ettepanekutega. Estonia lisamaht peatänavaga ei haaku
Pööris koidab - eluasemeturul ja linnaruumis kisub tuliseks. Miljoniruuduküsimus muutub aina päevakajalisemaks
Tallinna lähiümbruse kinnisvara uurinud ajakirjanik nimetas järgmised perspektiivikad piirkonnad
Saated
  • 09.06.26, 11:44
Tallinna lähiümbruse kinnisvara uurinud ajakirjanik nimetas järgmised perspektiivikad piirkonnad
Liveni tegevjuht Andero Laur omab kogemust Saksamaa pealinnast.
Uudised
  • 10.06.26, 13:05
Maaostulainel Liveni juht paneb Tallinna ja Berliini planeeringute menetlemise kõrvuti
Laur avaldab, milleks Liven raha kaasas. Tallinna planeeringute menetlemine sai temalt analüütilise hinnangu + osutab ta ka ühele olukorra juurpõhjusele
Mõlema hoone paigutust ja lahendust, arvestades miljööd, keskkonda ja vasakul paikneva kuulsa Pärnu rannahotelli (arhitektid Olev Siinmaa, Anton Soans, Nikolai Kusmin, 1935-1937) eraldatust puudesaluga, võib pidada õnnestunuks.
Uudised
  • 12.06.26, 10:23
Galerii: Merko pani pelletiärimeeste sündmuskeskusele nurgakivi
Kompleks kerkib Pärnu legendaarse rannahotelli kõrvale.
Galerii: Metro pani püsti Eesti kõrgeima eluarenduse tipupeo, taamal uhked vaated
Uudised
  • 11.06.26, 12:24
Galerii: Metro pani püsti Eesti kõrgeima eluarenduse tipupeo, taamal uhked vaated
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid!
Siin on 7 korrust ja üüripinda 16 000 ruutmeetrit.
Uudised
  • 11.06.26, 06:30
Galerii: LHV sai Marati Maja renoveerimise 40 miljoniga valmis
Elamuehitustandreil käib töö ja vile koos. Ehitajail kurtmiseks põhjust ei ole.
Analüüsid
  • 05.06.26, 06:30
Nuta või naera - uue korteri ostja muutub järjest vanemaks. Miks küll? Olukorra anatoomia ja 7 tegurit
Eduvõtmed on olemas, haara kinni! Lisaks: millised pealinna arendajad müüsid mais kõige enam uusi kortereid?
RRK Liiva Keskus saab uue maamärgi esindusliku ja moodsa ärihoone näol
  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 11:22
RRK Liiva Keskus saab uue maamärgi esindusliku ja moodsa ärihoone näol

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele