• 01.12.06, 13:13
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pikaro: allmaailmas toimub praegu võimuvõitlus

Eestikeelne allilm on pärast Kalev Kure tapmist hakanud asjatundja hinnangul jõujooni ümber mängima, sestap on sagenenud ka rünnakud mõjukate ettevõtjate vastu, kirjutas SL Õhtuleht.
Riigikogulase, õigusbüroo Ius Dicere ühe omaniku Koit Pikaro sõnul muutub kuritegelik maailma aktiivsemaks politseitöö nõrgenemisel. Ta juhib tähelepanu eelkõige organiseeritud kuritegevuse vastu võitlemise viletsale seisule.
«Allmaailmas toimub praegu võimuvõitlus, mis toob kaasa kahte asja. Kas üks pool tahab näidata, et nad on aktiivsemad, jultunumad, ajavad rahulikumale poolele hirmu nahka. Või rünnatakse teise osapoole kaitse või katuse all olevaid objekte ja inimesi. Ühesõnaga, üks kurjakate osapool näitab teisele jõudu,» kirjeldab Pikaro olukorda.
Endise kriminaalpolitseiniku sõnul on põletamiste taga ilmselt soov allilmas rohkem võimu haarata.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kas viimase aja juhtumid on alles sissejuhatus mälust juba kustuma hakanud maffiasõtta?
«Raske öelda. Võimalik, et asi jätkub nii poole aasta pärast või… Nõrgem pool annab järele või saavutatakse oma eesmärgid ja istutakse niimoodi läbi rääkima,» arutleb Pikaro.
Tema arvates võivad suurusjärgud, mille pärast madistatakse, küündida kümnetesse miljonitesse kroonidesse. Asjatundja arvates on tuliste sündmuste põhjuseks kinnisvara.
Kunagine Tallinna politseiprefekt, praegune Lasnamäe linnaosa vanem Kalle Klandorf arvab, et allilmas on pead tõstnud eelkõige see osa, kelle ajupotentsiaal on väike.
«Nad ei suuda ärimaailmas kaasa lüüa. Arvavad, et ikka nende rusikameetod loeb midagi. Siin nad muidugi sügavalt eksivad. Selliste meetoditega ei hirmuta tänapäeval enam mitte kedagi,» arutleb Klandorf.
«Kure mahalaskmine võis olla eestikeelse allilma võimu ümberjaotus,» lisab eksprefekt.
Ka Klandorf juhib tähelepanu asjaolule, et prostitutsiooni vahendamise ja narkootikumide kõrval on tänapäeval organiseeritud kuritegevuse huviorbiidis ehitus- ja kinnisvara.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 08:53
Sadamaäärsed atraktiivsed kinnistud Süsta tänaval jõudsid müüki ning ootavad arendajat
Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) otsib visiooniga arendajat sadamate vahelisele alale. Müüki saabunud kinnistud Süsta tänaval ühendavad endas strateegilise asukoha, suuremahulise arenduspotentsiaali ning mitmekülgsed kasutusvõimalused.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 10.04.26, 14:24
Aastatepikkune strateegia kandis vilja: Pro Kapital tegi keerulisel turul rekordhüppe
2
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.26, 16:44
Kuidas ventilatsioonifiltrid mõjutavad kinnisvara energiakulu ja sisekliima kvaliteeti
3
  • ST
Sisuturundus
  • 09.04.26, 11:14
Võimalus soetada Tallinna lähedal hinnakasvupotentsiaaliga ärimaa
4
  • ST
Sisuturundus
  • 08.04.26, 09:33
Korteriühistute probleemid seisavad sageli otsustusvõimetu juhatuse taga
5
Uudised
  • 17.04.26, 12:32
Siin on muljet magusalt! Pärnu uusarendus nihkub mererannast jõekaldale. 4 nooblit galeriid
Nordeconi juhatuse liige Tarmo Pohlak: Nordeconi eesmärk on luua keskkond, kus on päriselt hea elada – mitte ainult täna, vaid ka pikemas vaates.
6
Uudised
  • 15.04.26, 06:00
Tubli tegu! Metro muudab büroohoone korterelamuks. Vaata galeriid - võimas muutus!
Metro tegevjuht: Võrreldes uue maja ehitamisega, aitab rekonstrueerimine meil kokku hoida ligikaudu 969 tonni süsihappegaasi

Hetkel kuum

Veel selle aasta lõpuni tegutseb siin Keskkonnaagentuur. Ent siis läheb asi põnevaks - uuri allpool galeriid!
Uudised
  • 15.04.26, 06:00
Tubli tegu! Metro muudab büroohoone korterelamuks. Vaata galeriid - võimas muutus!
Metro tegevjuht: Võrreldes uue maja ehitamisega, aitab rekonstrueerimine meil kokku hoida ligikaudu 969 tonni süsihappegaasi
EfTEN Real Estate Fundi juhatuse esimees Viljar Arakas vaatab tulevikku.
Uudised
  • 13.04.26, 06:00
Arakas näitas ära EfTENi selle aasta 3 eesmärki ja ühe 25-aasta pikkuse põhieesmärgi
Siin on EfTENi Läti-Leedu ambitsioon
Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Martin Karro koos ameti meeskonna ja asjatundlike kolleegidega teeb tõhusaid tulemusi.
Uudised
  • 13.04.26, 11:09
Koostöö arendajate ja pealinna vahel kannabki vilja: 31 planeeringuotsust kvartalis
Siia perioodi mahuvad 6 märgilist planeeringut + kae galeriid!
Siit saab sisse. See on nüüdse Artiuse, endise Foorumi keskuse (arhitekt: Hanno Grossschmidt) uuendatud fassaad
Uudised
  • 16.04.26, 16:54
Kes kõik seal olid!? GALERII: Sõõrumaa avas 1200-ruuduse siselinnaku. Trend kinnistub.
Urmas Sõõrumaa: Ühelgi keskusel pole hinge ilma inimesteta, kes sellele tähenduse annavad. Teeme kõik, et sellest saaks koht, kuhu tallinlased ja meie külalised tahaksid ikka ja jälle tagasi tulla, et kogeda, avastada ja olla osa millestki erilisest.
Tallinna vanalinn.
Saated
  • 15.04.26, 11:30
Tallinna katab uus kinnisvaratrend: arendajad müüvad ruutmeetrite asemel pikaealisust
Planeeritava hoone asukoht Fahle kvartalis.
Uudised
  • 13.04.26, 09:33
Neutra plaanib Fahlesse 15-korruselist hoonet
Arhitektid, parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldab arendaja arhitektuurikonkursi!
Vilniuse linnaarhitekt Laura Kairiene.
Uudised
  • 17.04.26, 06:15
Vilnius 2035 - siin särab raha. Vaata, millest sõltub arenduse väärtus ja edukus
Siin on Vilniuse tulevikuvisioon, millest on õppida ka Tallinnal
SOFTacademy pilootprojekti juht Kadri Auväärt ja Kone Balti riikide müügidirektor Peeter Leet.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 11:00
Liftid viiekorruselistes majades ja naabruskondlik lähenemine: Tallinn otsib kortermajade renoveerimisel uusi lahendusi

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele