17. jaanuar 2007

Venelased uurivad salaja Läänemere põhja

Rootsi kaitsejõudude andmeil on Vene laevad alustanud Läänemere põhja uurimist, et teha ettevalmistustöid plaanis oleva Läänemere gaasijuhtme ehitamiseks.

Rootslaste on Vene laevad eelmise aasta lõpus plaanitava juhtme trajektoorile paigaldanud mõõteandureid. Muu hulgas on neid paigaldatud ka Rootsi majanduspiirkonda, kirjutas Soome Taloussanomat.

"Tegemist on mõõtmisseadmetega, mis on paigaldatud piirkonda, kuhu on plaanis ehitada Vene-Saksa gaasijuhe," ütles Rootsi kaitsejõudude strateegilise analüüsi osakonna juht Stefan Gustafsson.

Venelased on andurite paigaldamist Rootsi majanduspiirkonda kinnitanud. Selle kohta said Rootsi kaitsejõud oma arupärimise peale kinnituse meili teel. Rootsi majanduspiirkond kuulub rahvusvaheliste vete alale, kuid kuna küsimus on merepõhjast, siis oleks Venemaa pidanud Rootsit tegevusest teavitama.

Rootsi ei ole Vene-Saksa gaasijuhtme ehitamise kohta seisukohta võtnud, kuna projektiga tegelev venelaste ja sakslaste konsortsium ei ole veel ehitusloast teatanud. Nüüd aga on selge, et juhtme ehitamise ettevalmistustöödega on juba alustatud.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474