• 23.01.07, 16:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Savisaar: suurendame taastuvenergia osakaalu 5,1%ni

Tänasel kohtumisel Saksmaa Energeetikaagentuuri (DENA) juhatuse esimees Stefan Kohleriga ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, et Eesti eesmärk on suurendada taastuvate energiaallikate osakaalu elektritootmisel 2010. aastaks vähemalt 5,1%le.
"Eestis on taastuvate energiaallikate osakaal elektritootmisel tõusnud 0,2%lt 2000. aastal 1,4%ni 2005. aastal," ütles minister Savisaar ministeeriumis toimunud kohtumisel. Tema sõnul on Eesti eesmärk suurendada 2010. aastaks taastuvelektri osakaalu 5,1%ni, kuid vaadates praegu läbi viidavaid taastuvelektri projekte võib eeldada, et selle näitaja osakaal jõuab 7%ni, teatas ministeerum.
Saksamaa suursaadik Julius Bobingeri osavõtul toimunud kohtumisel tutvustas DENA juhatuse esimees Kohler Saksa Energeetikaagentuuri ajalugu ja tegevust ning rääkis lähemalt võimalikust koostööst Eesti poolega. Muuhulgas olid kõne all hoonete energiatõhususe tõstmine kommunaalmajanduses, tööstuses ja hoonetes ning taastuvate energiaallikate, eelkõige tuuleenergia edendamine.
Kohleri sõnul on Saksamaa eesmärk taastuvate energiaallikate osakaalu elektritootmises tõsta 20%ni aastaks 2020, kusjuures oluline osa sellest saaks olema tuuleenergial. Külalise kinnitusel käivad Saksamaal tuuleparkide rajamise ümber samasugused vaidlused, nagu Eestiski, alates keskkonnamõjudest ja lõpetades ebaregulaarse tootmisprotsessiga. Tuuleenergiaga samas mahus kavatseb Saksamaa elektrit hakata tootma ka biomassist.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 13:30
Kestlikkus kui investeering: kuidas Neutra ja LÄVI tõstavad Eesti arenduse standardeid
„Neutra jaoks on jätkusuutlik kinnisvaraarendus olnud algusest peale põhimõtteline väärtus, mitte lihtsalt turutrend,“ tunnistab Neutra Grupi juht Kenneth Karpov. Seepärast lähtub Neutra kinnisvara arendades rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM-i ja LEED-i sertifikatsioonide nõuetest, et nende uute hoonete keskkonnamõju, energiakasutust ja sisekeskkonna kvaliteet vastaks kaasaja nõuetele.

Hetkel kuum

Viru Keskuse juht Gertti Kogermann.
Uudised
  • 10.11.25, 12:16
Kinnisvarafirmade TOPi üks ambitsioonikamaid püüab tippude tippu
Neutra Capital ASi enamusomanik ja nõukogu liige Kenneth Karpov.
Uudised
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Nii see läheb: uute eluasemete turg käriseb ise samuti
Uudised
  • 10.11.25, 13:39
Nii see läheb: uute eluasemete turg käriseb ise samuti
Siia vanasse tootmishoonesse tuleb sündmustekeskus.
Uudised
  • 10.11.25, 15:26
Galerii: Krulli Kvartal lõi Merkoga käed, arhitektuur tuleb nimekatelt büroodelt
Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
TOP
  • 07.11.25, 13:47
Kinnisvarafirmade TOPi üks tegusamaid vaatab tulevikku optimismiga
Nüüd saab lükata sisse kõrgema käigu ja manööverada vabamalt
Arco Vara Kinnisvarabüroo vastne tegevjuht Martin Õunap.
Uudised
  • 11.11.25, 12:44
Arco Vara Kinnisvarabüroo sai uue juhi
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele