• 14.02.07, 10:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tehnikaülikool kruvib päikesepatareide hinda

Tallinna tehnikaülikooliga viis aastat päikesepatareide tehnoloogiat arendanud Hollandi klaasifirma Scheuten Glasgroep peab koostöö jätkamiseks panuseid mitmekordistama, ütles materjaliteaduse instituudi professor Enn Mellikov, kirjutas Eesti Päevaleht.
“Meie uuringud kulgevad edukalt ja ma ei näe mingisuguseid põhjuseid, et Eesti peaks oma oskusi teistest Euroopa riikidest viis korda odavamalt müüma,” lausus Mellikov.
Hollandlased on ainuüksi 2003. aastal rahastanud arendustööd enam kui 11 miljoni krooniga. Mellikov uurib võimalusi aknaklaasi loomiseks, mis valguse tagasi peegeldamise asemel toodaks hoopis elektrienergiat. Selline materjal muudaks klaasist pilvelõhkujad hiiglaslikeks elektrijaamadeks.
Autor: Haldusuudised.ee

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele