Tänasel kohtumisel Narva Elektrijaamade
töötajate esindajatega avaldas majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar
Savisaar muret Eesti Energia töölistele makstava madala palga ja energeetiku
ameti prestiiži languse pärast.
Ministeeriumis toimunud järjekordsel kohtumisel teavitas minister Savisaar Narva Elektrijaamade tööliste esindajaid Eesti Energia AS juhatuse esimees Sandor Liivele saadetud kirjast, milles ta avaldab muret kvalifitseeritud töölistele makstava madala palga pärast, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
„Energeetikute keskmise palga tõus on viimastel aastatel selgelt alla jäänud Eesti muude sektorite palgatõusule, paljud energeetika-alase ettevalmistusega isikud on lahkunud Eestist ning see tendents süveneb,” kirjutas minister Savisaar. Tema sõnul on paljud spetsialistid lahkunud Eesti Energiast konkureerivatesse energiaettevõtetesse ning samuti on oluliselt vähenenud uute energeetika-alase haridusega inimeste arv tööjõuturul, mis omakorda teravdab probleemi.
Narva Elektrijaamade esindajate kinnitusel on energeetikute keskmine vanus pidevalt kasvanud, kuna noored ei soovi madalate palkade tõttu tööle tulla. Kui kümne aasta eest ulatus energeetikute keskmine palk 1,2 keskmise palga tasemeni, siis praegu on see näitaja allpool keskmist palka.
„Arvestades teravnenud konkurentsi tööjõuturul sooviksin teada Teie nägemust, kuidas kindlustada Eesti Energia ASis vajaliku tööjõu olemasolu ning maandada madala konkurentsivõimega palgapoliitikaga seotud riske,” kirjutas Savisaar ja prognoosib, et praeguse motivatsioonipaketiga jätkamisel võib Eesti Energias töötavate spetsialistide arv lähiaastatel oluliselt väheneda.
Ministri eelmine kohtumine Narva Elektrijaamade esindajatega toimus kaks nädalat tagasi ja siis oli peamine teema samuti energeetikute palgad.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?