14. märts 2007

Tartu raad hakkas poltergeisti otsima

Seoses tänases Tartu Postimehes ilmunud artikliga „Tartu linnaarhiivis möllab poltergeist" on Tartu linnavalitsus algatanud sisejuurdluse Riia, Aleksandri, Soola ja Kalevi tänavatega piirneva ala detailplaneeringu muudatuste osas.

Linnasekretär Jüri Mölderi sõnul on ajalehes välja toodud parandused esialgsetel andmetel viidud sisse detailplaneeringu menetlemise käigus ehk enne selle kehtestamist. „Sellisel kujul muudatuste tegemine ja segadus dokumentidega on kahtlemata lubamatud, kuid täpsed asjaolud selguvad juurdluse käigus," ütles Mölder.

Valge korrektuuripliiats ja dokumendilehekülgede väljavahetamine iseloomustavad kirvetööd, mille seni tundmatu tegelane saatis korda Tartu linnavalitsuse planeeringute arhiivis. Kesklinna maja kavandavat kinnisvaraarendajat tabas llatus, kui juba kehtestatud detailplaneering salapärastel asjaoludel muutus. Keegi on esialgset dokumenti moonutanud, kirjutas Tartu Postimees.

Pärast planeeringu kehtestamist 2002. aastal on muutunud nii detailplaneeringu põhijoonis, planeeringukausta lehekülgede numbrid kui ka linnavalitsuse omaaegne lähteülesanne. Salapärane tundmatu, kelle peamiseks tööriistaks on olnud jämeda valge joonega korrektuuripliiats, on lisaks kaustas lihtsalt lehekülgi välja vahetanud.

Sel kombel on kärbitud Riia, Aleksandri, Soola ja Kalevi tänavaga piirnevale alale kavandatava hoone korruste arvu. Detailplaneeringu peamiseks dokumendiks olevast põhijoonisest tõmbas kellegi karvane käsi valge pliiatsi abil Soola 2 kortermajalt maha ühe korruse, asendades numbri seitse numbriga kuus.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474