• 02.04.07, 09:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Iga nädal läheb mõni kodu haamri alla

Iga nädal panevad pangad müüki mõne võlgniku eluaseme, mis oli panditud laenu katteks, üldiselt aga käituvad eestlased pangalaene tagasi makstes ülikorralikult, kirjutas Tarbija 24.
Postimees lappas kahe viimase nädala ametlikke teadaandeid. Järjekindlalt leiab neist sundenampakkumisteateid, kus kohtutäitur müüb võlgniku vara pangalaenu katteks.
Nii müüb täna keskpäeval oma Tallinna büroos Harju kohtutäitur Arvi Pink 40-ruutmeetrist korterit Maardus. Alghind on pool miljonit ja müügisumma lõviosa läheb Sampo panga võla kasuks.
Seni veel üksikud sundenampakkumised kinnitavad asjatundjate hinnangul aga eranditena reeglit, et enamasti maksab eestlane oma laene ülima kohusetundega.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Nii pole pankadel portfellis halbu laene ja lõviosa laenuvõtjaist ei oska ette kujutada valu ja piina, mida toob kaasa kodu haamri alla minek. Samas annavad Eesti pangad kinnisvaratagatisel ka tarbimislaene. Nii võib ka esmapilgul süütu väljaminek ühel päeval saatuslikuks saada.
Pangad pakuvad hädas inimestele ka maksepuhkust ja pikemaid laenutähtaegu. Viimasel juhul on igakuine makse väiksem. Samas tähendavad need vahendid aga kaotust laenuvõtjale, sest laen läheb kallimaks.
«Panditud vara jõuab sundmüügini vaid juhul, kui tegemist on pahatahtliku kliendiga, kes ei soovi pangaga võla likvideerimisel koostööd teha,» kommenteeris SEB Ühispanga jaepanganduse divisjoni direktor Riho Unt.
Hansapanga eluasemelaenude osakonna juht Agnes Makk märkis, et saadab aastas umbes viis laenuga ostetud kodu sundmüüki, et pank oma raha kätte saaks.
Statistiliselt on halbu laene 0,2 protsenti kogu laenuportfellist.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.06.25, 11:17
Professionaalne kinnisvarahooldus ja avariiteenus lasevad keskenduda sellele, mis on päriselt oluline
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele