Grand Hotel Viljandi on hädas klientidele
mõeldud parklas pahandust tegevate lastega ja kavatseb nende eemal hoidmiseks
rajada vangilaagrit meenutava turvapiirde, kirjutas Sakala.
"Meid sunnib selleks hädavajadus," nentis hotelli suhtejuht Mart Salumäe ja asus loetlema, mida poisikesed Lossi tänav 31-c asuvas kvartalisiseses parklas korda on saatnud.
"Plats on pidevalt täis plastitükke ja muud prahti, nad mängivad seal jalgpalli, mis võib autodele viga teha, alajaama tuulutusrestid lõhuti ära ning kliente ja meie töötajaid sõimatakse."
Kui enamasti on tegu kergete koerustükkidega, siis kahel korral on hotelli parklas autosse sisse murtud. Aprillis tungiti ühte päevi näinud sõidukisse, kust omaniku sõnul midagi siiski ei varastatud.
10. juuni öösel langes huligaanide ohvriks uunikum, poole sajandi eest valmistatud Mercedes, mille salongi pääsemiseks oli lõhutud juhipoolse ukse kolmnurkne klaas. Turvakaamera lindistuselt on näha, kuidas umbes 14-aastased poisid auto telliskiviseinast eemale veeretavad ja selle siis hooga vastu müüri lükkavad.
Viljandi politsei pressiesindaja Agu Lalli sõnul pole sissemurdjaid seni kätte saadud, ent kui nad ka tabatakse, võib selguda, et huligaanid on alla 14 aasta vanad ja vastutusele võtta neid seetõttu ei saa.
Praegu on parkla kolmest küljest ümbritsetud poolteise meetri kõrguse aiaga, neljandast aga ühe hoone tagaseinaga. Isegi kui selline aed kergejalgseid noori peaks, pääseksid nad vähimagi raskuseta sisse väravaks oleva tõkkepuu alt.
Hetkel kuum
Anton Nikitin: Iga välismaal ostetud üürikorter on Eestis ostmata jäänud korter.
Mart Salumäe sõnul kavatseb hotell veel enne folgifestivali algust aia märksa kõrgemaks ehitada ja panna selle ülemisse serva rulli keeratud okastraadi. Tõkkepuu vahetatakse automaatselt avaneva värava vastu ja seatakse üles liikumisanduritega turvavarustus. Samuti on kavas soetada paremad valvekaamerad.
"See läheb meile maksma vähemalt 200 000 krooni, mis on ühele Viljandi hotellile suur investeering, kuid midagi muud ei jää üle," kõneles Salumäe.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.