• 08.08.07, 15:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

I kvartalis tõusis elumajade hind kõigi aegade kõrgeimale tasemele

2007. aasta esimeses kvartalis suurenes eluhoonetega hoonestatud kinnistute keskmine tehinguhind ligikaudu 3%, kerkides kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Tõus oli tingitud tehingute koguväärtuse väiksemast kahanemisest võrreldes tehingute arvuga.
Tehingute arv ja koguväärtus kahanesid esimeses kvartalis, kuna 2006. aasta jooksul olid hinnad kiiresti tõusnud ning hinnatõus muutunud emotsionaalseks, selgub Uus Maa kinnisvaraturu trendide ülevaatest. Sellises olukorras oli mõistetav, et vaja on mõningaid korrektsioone ning turu rahunemist. Samuti mõjutab tehingute arvu ja koguväärtuse langust kinnisvaraturu sesoonsus, mis iga aasta alguses on näidanud kahanemist. Vaatamata sellele on eramute keskmine tehinguhind tõusnud, mis näitab, et võrreldes eelmise kvartaliga on tehinguid sõlmitud kõrgemate hindadega. Samas võivad neid muutusi põhjustada ka muutused tehingute struktuuris.
Nii kruntide kui ka eramute pakkumiste arv on Harjumaal kasvanud. Siiski peab tõdema, et pakkumises olevate objektide hulgas on vähe hinnatud ja nõutud, n-ö häid maju ja krunte. Tänu kujunevale ostjaturule on ostjatel võimalik teha oma hinnapakkumine ning soetada sel moel väga hea hinnaga maa või maja.
Taas leidub häid objekte investeeringuks, mida praeguses turusituatsioonis on võimalik soetada kohati odavama hinnaga kui varem. Kindlasti on soovitatav teha müüjatele teatavaks oma ostusoov ning konkreetne pakkumine.
Vähe pakutakse suvilaid ja maakodusid. Kuna elatustase tõuseb, on inimesed juba soetanud endale linnakorteri ning soovivad nüüd ka lõõgastumiseks looduskaunis asukohas suvemaja.
Pakkumises olevad vähesed suvilad või suvilakrundid ei vasta tihti ostjate soovidele: tegemist on kas elamiskõlbmatu hoonega või liiga väikese krundiga. Tulenevalt suurenenud nõudlusest on kindlasti oodata selle turuosa aktiivsuse jätku ja kasvu ka järgmises kvartalis. Suhteliselt vähe pakutakse ka Tallinna piires, hinnatud elamupiirkondades paiknevaid heas või väga heas seisukorras eramuid.
Kuigi nõudlust selliste objektide järele on, kestab müügiperiood ikkagi pool aastat kuni aasta. Sageli ei jõuagi kirjeldatud eramud avalikku pakkumisse, vaid müüakse tuttavate kaudu.
Tallinna piires hinnatud elamupiirkondades (Pirita, Kakumäe, Nõmme, Kristiine) algavad kruntide hinnad 2,5 miljonist kroonist. Neis piirkondades algavad eramute hinnad 4 miljonist kroonist. Tallinnast väljaspool, kuni 40 km raadiuses, võib eramukrunte leida ka hinnaga alates 600 000-700 000 krooni. Harjumaal algavad uute eramute hinnad 1,5 miljonist kroonist.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.01.25, 08:00
Ekspert: kuidas närilistest ja olmekahjuritest lõplikult lahti saada?
Kas olete kauplustes märganud puu- ja juurviljade leti kohal sinise kumaga UV-lampi ning mõelnud, et miks see seal on? See on lendavate kahjurite peletamiseks. Samamoodi on kaubandusasutustes, tootmistes, tööstustes ning põllumajandusettevõtetes varjatud kohtadesse peidetud näriliste ning roomavate kahjurputukate jaoks püünised.

Enimloetud

1
Uudised
  • 21.01.25, 10:03
Seal asub pealinna odavkorterite oaas
Vaata, kus on korteriruut kalleim ja mida näitavad maksumusegraafikud
2
  • ST
Sisuturundus
  • 20.01.25, 08:00
Ekspert: kuidas närilistest ja olmekahjuritest lõplikult lahti saada?
3
Uudised
  • 22.01.25, 06:30
Varsti on ametis riigiarhitekt: planeerimine saab värske käigu
SUUR LUGU. Aina võimsam sõna on “ruumiloome”. Head kriisi ei saa lasta raisku: uus tööpõld on muljetavaldav
4
  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 11:50
Pesa on igas mõttes kaasaegne turvakodu
5
Uudised
  • 22.01.25, 10:57
Kinnisvarainvestor alustas 7-miljonilise äripinna müügiga
Stock-office´i äri sai juurde tõusva tähe. Müüa aitab tuntud kinnisvaravahendaja.
6
Uudised
  • 22.01.25, 11:26
Leedu logistikahiid pumpab Eestisse 120 miljonit eurot
Valminud hoone on vaid 1/10 koguinvesteeringust, 108 miljonit on veel tulemas. Vaata, mida SIRINi juht ütles eriintervjuus 4 kuu eest

Viimased uudised

Uudised
  • 24.01.25, 11:19
Mida teha siis, kui enam kodulaenu maksta ei jõua?
Uudised
  • 24.01.25, 10:56
Üürniku sissekirjutuse üle otsustab üürileandja
Uudised
  • 24.01.25, 10:42
Tartumaa uusarenduse elanikel ajab üks häda teist taga
Arendaja: kõik on korras, garantiitööd on tehtud
Börsiuudised
  • 24.01.25, 08:45
Praegu on parim aeg kinnisvarasse investeerimiseks
Euribor võib suve jooksul jõuda 2% ringi või madalamale
Uudised
  • 24.01.25, 06:15
Korteriturul hakkab uusarenduste osakaal kasvama
Tallinnas on üks investorile kuum kant + veel näpunäiteid, kuhu investeerida!
Arvamused
  • 24.01.25, 06:00
Ärikinnisvaraturul algas hea tehinguaasta, käes on kolimise ajaaken
Uuemate hoonete pikaajaliste lepingutega üürihinnad ületavad samaväärsete vakantsete pindade taset kuni 20%. Ent see möödub.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 16:32
Kui suur on su ettevõtte süsiniku jalajälg? Mõõda ära!
  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 12:25
Dubai kinnisvara turg peibutab endiselt investoreid

Hetkel kuum

Hola España! Meie portfell on pidevalt kasvanud ning ka ostukliente on stabiilselt kogu aeg, kinnitab Kristi Djomin.
Uudised
  • 17.01.25, 06:30
Kinnisvaraäri Hispaanias muutub Euroopakesksemaks
See on ju vesi eestlaste kinnisvaraveskitele
Tänu hoone kuuemeetrisele kõrgusele on ruume võimalik kasutada väga mitmekülgselt – nii ladustamiseks, tootmiseks või hoopis müügiesindusena, märgib Marko Kull.
Uudised
  • 22.01.25, 10:57
Kinnisvarainvestor alustas 7-miljonilise äripinna müügiga
Stock-office´i äri sai juurde tõusva tähe. Müüa aitab tuntud kinnisvaravahendaja.
Maa- ja Ruumiameti (MARU) peadirektor Kati Tamtik (Foto: MARU).
Uudised
  • 22.01.25, 06:30
Varsti on ametis riigiarhitekt: planeerimine saab värske käigu
SUUR LUGU. Aina võimsam sõna on “ruumiloome”. Head kriisi ei saa lasta raisku: uus tööpõld on muljetavaldav
Favorte alustas hiljut i Tähetorni Tehnopargis 3600-ruuduse laohoone rajamisega. Härgmäe 20 kinnistul valmib hoone (taamal varjuna) 2025. aasta lõpus(Visuaal: arhitektuuribüroo Novarc Group AS).
Uudised
  • 20.01.25, 06:45
Laopindu nõutakse jätkuvalt ja uusarenduste kodud jäävadki kallinema
Stock-office´ite arendamine on põhiliselt 2 arendaja käes
Võlakirjaemissiooni peamine eesmärk oli kaasata kapitali kaasaegsete elu- ja äripindadega Volta Galerii Loftide järgmise etapi arendamiseks.
Uudised
  • 20.01.25, 10:27
Endover emiteerib 8,8 miljoni euro eest tagatud võlakirju
Üle 125-aastase ajalooga tööstuskvartalit arendab Endover 15-minuti linna põhimõttel. Kvartali arendusmaht on 142 000 m2.
See hoone maksis 12 miljonit eurot (Foto: SIRIN Development).
Uudised
  • 22.01.25, 11:26
Leedu logistikahiid pumpab Eestisse 120 miljonit eurot
Valminud hoone on vaid 1/10 koguinvesteeringust, 108 miljonit on veel tulemas. Vaata, mida SIRINi juht ütles eriintervjuus 4 kuu eest
Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Uudised
  • 21.01.25, 10:03
Seal asub pealinna odavkorterite oaas
Vaata, kus on korteriruut kalleim ja mida näitavad maksumusegraafikud
Dubai kinnisvara turg peibutab endiselt investoreid
  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 12:25
Dubai kinnisvara turg peibutab endiselt investoreid

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele