Põhja prokuratuur saatis kohtu ette kaks kelmi, kes labast ning imelihtsat skeemi kasutades petsid vanadelt inimestelt mitme aasta jooksul välja kortereid, makstes ühe korteri eest kõigest mõni tuhat krooni.
Süüdistuse järgi valisid 36-aastane Arkadi ja 68-aastane Maria ohvriks vanemaid ning rahalistes raskustes naisi, kirjutas Eesti Päevaleht. Esimesena püüdsid nad lõksu Tallinnas, Mustamäe teel elanud vanaproua Leida, kellele Arkadi pakkus abi 10 000 krooni, rahasaamiseks veenis Arkadi aga Leidat, et korter tuleb kirjutada fiktiivselt tema nimele.
“Leidale tekitati väärkujutlus, et korteriomand ja kasutamisõigus jääb temale ning Arkadil on õigus alles pärast Leida surma hakata korterit kasutama ja käsutama,” kirjutas ringkonnaprokurör Anneli Lumiste süüdistuses.
Notari juures sõlmisid Arkadi ja petuohver ostu-müügilepingu, mille järgi ostis Arkadi korteri 300 000 krooniga ning juba pool aastat hiljem müüs ta korteri edasi Sampo Liisingule.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
2
Uudised
  • 07.08.26, 08:00
Korteriühistute valus dilemma: kokkuhoid või kulude edasilükkamine?
Millest koosneb hoone pikaajaline remondikava? Mida tuleb laenu võtmisel võrrelda? Mida märkab kogenud haldur? Millest koosneb tark kokkuhoid?
3
Uudised
  • 06.08.26, 14:06
Eksperdid: kinnisvarainvesteering ja flippimine pakuvad võimalusi, aga ära armu sellesse
4
Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda
5
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
6
Uudised
  • 07.08.26, 06:30
Turul uputab uutest korteritest: arendajad hindu langetama ei kibele

Viimased uudised

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele