Pärnus Ammende villa, Tartus Athena maja,
Püssirohukeldri ja teisigi kaitsealuseid hooneid taastanud ärimees Rein Kilk
enam uusi maju ette ei võta, sest tal on villand bürokraatlikest
alandustest.
Tartu ajalooline raudteejaamahoone ning Athena maja on Kilgil praegu restaureerimise lõppjärgus. Kui need on valmis, on ta lubanud muinsuskaitsealuste hoonete taastamisega lõpparve teha, kirjutas Postimees.
Möödunud suvel tahtis Kilk rendile võtta ning elule kutsuda Alatskivi lossi, ent põrkudes soovimatule bürokraatiale ta vihastas ja loobus mõttest.
"Usun, et minu taastatavate hoonete puhul ei kahelda enam heas lõpptulemuses, kuid kas mul on vaja olla kogu taastamise aja ühiskonna süljekauss? Mul oleks ka lihtsamaid hobisid," nentis ta.
Kilgi hinnangul läinuks Alatskivi lossi taastamine maksma umbes sada miljonit krooni ning töödele kulunuks neli-viis aastat.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.