3. detsember 2007

Skanska EMV ähvardab Inglise Kolledži Sihtasutust pankrotiga

Inglise kolledžile ujulaga spordihoone ehitanud Skanska EMV ähvardab kooli nime kandvat sihtasutust pankrotiga, kui see ei maksa ehitusfirmale ära 20 miljoni krooni suurust võlga.

Tallinna Inglise Kolledži Sihtasutuse juhatuse esimehe Hillar-Peeter Luitsalu sõnul tekkis võlg Skanska ees kahel põhjusel – esiteks spordihoone ehitus läks plaanitust kallimaks ning teiseks ei täitunud osa rahastamisskeeme kavandatud moel, kirjutas Postimees.

Skanska on hoiatanud sihtasutust juba ka pankrotiga, ja kui sihtasutus ei suuda veenda ehitusfirmat selles, et too saab võlgu oleva raha kindlasti kätte, võib ehitusfirma taotleda sihtasutuse suhtes pankrotimenetluse algatamist ning spordihoone läheb müüki.

„Poolte läbirääkimisel on Skanska EMV väljendanud oma valmisolekut teatud tingimusel võlga ajatama, juhul kui leitakse pooli rahuldav lahendus, kuidas võlguolevad summad tasuda. Kokkuleppe eeltingimusena nõuab Skanska hoonestusõiguse koormamist teise järjekoha hüpoteegiga kogusummas 25 miljonit krooni,“ kirjutas Luitsalu möödunud nädalal Tallinna linnavalitsusele ning palus, et linn ehitusfirma nõudmisega soostuks.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474