• 07.12.07, 15:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti kinnisvarahinnad tõusevad vähem kui Leedus ja Soomes

Briti uuringufirma Knight Frank Residential Research andmetel on Eestis näha aasta-aastalt hindade inflatsiooni taandumist, praegu on hinnatõus juba väiksem kui Leedus ja Soomes.
Uusehitistes on toimunud hinnalangus, Tallinna vanalinna ja kesklinna piirkondade hinnad aga püsinud stabiilsed.
Samal ajal on rendihinnad kasvanud, kuna kohalikud ostjad ei suuda müüjate küsitavaid hindu maksta ja on seega turult välja surutud rentima.
Eesti on Knight Frank Residential Researchi andmetel 2007. aasta kolmanda kvartali seisuga kinnisvara hinnatõusu poolest uuritud riikide seas 20. kohal. Möödunud aastal olime samal perioodil viiendal kohal. Eelmisel aastal tõusid Eesti kinnisvarahinnad Tallinna tehingute põhjal 16%, sellel aastal üle poole vähem - 5,2%.
Leedu kinnisvarahinnad Vilniuse tehingute põhjal tõusid sel aastal veidi enam kui Eestis, mistõttu platseerus Leedu 18. kohal. Nagu ka Eestis, tõusid Leedus hinnad eelmise aasta 20,3% asemel 5,6%, mis garanteeris Leedule suure languse eelmisel aastal tohutu hinnatõusu eest omistatud teiselt kohalt.
Põhjanaabrite Soome kinnisvaraturg on eelmise aastaga vähe muutunud. 2006. aasta kolmandas kvartalis tõusid neil hinnad 6,1%, 2007. aastal 5,9%, seejuures liikus Soome tabeli 22. kohalt 16ndale.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 11:50
Pesa on igas mõttes kaasaegne turvakodu
Millega ja miks paistab silma Tallinna Laste Turvakeskuse uus hoone Tondil, sellest räägivad maja autorid, Kontsept Arhitektuuribüroo arhitekt/partnerid Kaidi Põder ja Margo Koppel, büroo Sirkel & Mall arhitekt Marit Aripmann ja hoone tellinud Tallinna Linnavaraameti arhitekt Katre Jõgeva.

Hetkel kuum

Raha tahab tuulutamist, see paneb rattad käima.
Uudised
  • 31.01.25, 13:20
Arendajate 4 kvartali käibemiljonäride TOP: miljoniklubi kasvas
Numbrid on kõnekad ja võrdluspilt suisa paradoksaalselt reljeefne
Arco Vara juhatuse liige Kristina Mustonen osutab investorite huvi kasvamise võimalusele.
Uudised
  • 05.02.25, 06:00
Riigiarhitekt, arendajatel ja arhitektidel on Sulle kindlad soovitused
SUUR LUGU. Karm kriitika ja 3 konkreetset ning õpetlikku soovitust turuosalistelt
Selgus uute kodude müügi pingerida
Uudised
  • 05.02.25, 09:26
Selgus uute kodude müügi pingerida
Bigbank peaökonomist Raul Eamets.
Uudised
  • 31.01.25, 11:22
Rõõmustage - intresside langetus tuleb kiirem
1,7%-1,8% tase ei ole enam kaugel.
Uut arendada on ikka tore - valmides see särab ja läigib. Kuid kõik möödub. Arendaja, kas oled valmis ka hoone otstarvet muutma? Kas selle võimaluse sinna sisse üldse planeerisid?
Uudised
  • 29.01.25, 06:00
Valmistu muutma hoone otstarvet või hääbu - ärikinnisvara saab uue näo
SUUR LUGU. Ärikinnisvaraturg vahetab hoogsalt käiku. Investor hoia silmad lahti
Jüri Tehnopargis asuv Capitalica Depot36 ärihoone valmis viis aastat tagasi.
Uudised
  • 05.02.25, 10:30
1Partner hakkab haldama Leedu kinnisvarafondi vara
P113 tervisemaja projekteeris arhitektuuribüroo PLUSS (Foto: Hepsor).
Uudised
  • 30.01.25, 14:41
Hepsori tervisemaja üüripinadest on vaba veel 20%
Hoone pea 4000 ruudust on väljaüüritud 80%. Vaata galeriid
Pesa kuju tingisid krundi suurus, turvakeskuse ruumivajadused ning traumapõhise arhitektuuri põhimõtted.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.01.25, 11:50
Pesa on igas mõttes kaasaegne turvakodu

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele