Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eelkõige uusarendusprojektide puhul on
tavaline, et ostjad ei seosta näiteks arendajat või ehitusfirmat ehitusvigadega
ning nõuavad probleemide lahendamist hoopis maaklerilt või haldusfirmalt.
Pindi Kinnisvarahalduse atesteeritud vanemhaldur Heliis Anto kirjutab tänases Äripäeva kinnisvaralisas, et turul on tekkinud veider viisnurk, mille moodustavad kinnisvaraarendaja kui omanik, ehitaja, vahendaja, maja haldav haldusfirma ja lõpuks ostja.
Turul on tekkinud paras segadus ning paljud ostjad ehk uued omanikud ei oska probleemide korral pöörduda õige ettevõtte poole ning kulutavad otse suhtlemise asemel palju aega valede ettevõtetega kirjavahetuse peale.
Kõige tihemini aetakse segi, et mitte vahendusbüroo ei müünud neile vara, vaid müüjaks ehk lepingu teiseks pooleks oli ikkagi arendaja, kellel lasub ka kohustus lõpetada pooleliolevad tööd jm.
Teiseks suuremaks eksimuseks on ehitusvigade korral haldusfirma poole pöördumine. Kui arendaja on ostu-müügilepingus võtnud kohustuse hoovi haljastustööd lõpetada, siis vastutab muru külvamise eest arendaja ise, mitte hiljem korrushoiuteenuseid pakkuv haldusfirma.
Kontsept Arhitektuuribüroo poolt projekteeritud korterelamu Tartus Peetri tänav 7 pakub varasema mahajäetud hoone asemel üksnes silmailu. Aastakümneid varjusurmas olnud hoone on saanud uue hingamise, stiilse hoovimaja ja uued elanikud.