• 28.04.08, 18:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jordaania nõus eestlastega põlevkivi töötlema

Jordaania Kuningriigi peaminister Nader Dahabi sõnul otsustas Jordaania valitsus põlevkivivarud kasutusele võtta ning teha sel alal koostööd Eesti Energiaga.
Peaminister avaldas lootust, et koostöö jõuab kiiresti reaalsete tulemusteni ning Jordaaniasse kerkivad peatselt elektrijaam ning õlitehas, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
„Eesti Energia jaoks on tegemist keeruka, tõsise ja pikaajalise projektiga. Eestil on tehnoloogia ja kogemused põlevkivienergeetika valdkonnas, mida me tahaksime jagada ka teiste põlevkivi kasutamisest huvitatud riikidega. See saab toimuda aga vaid juhul, kui tehtav koostöö on majanduslikult tasuv mõlemale poolele,” märkis majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts täna Ammanis toimunud kohtumise järel.
Parts kohtus ka Jordaania energeetikaminister Khaldoun Qteishatiga, kellega arutas Jordaania energiamajanduse hetkeolukorda ja tulevikuväljavaateid. Kuna Jordaanias ei leidu naftat ega ka arvestataval hulgal maagaasi, on põlevkivi kasutuselevõtmine energiaallikana üks paremaid võimalusi kiiresti kasvava energiatarbimise katmiseks. „Kui kahe riigi energiaettevõtted ning Jordaania valitsus jõuavad mõlemale poolele kasulike kokkulepeteni, on Eesti valmis Jordaaniat aitama,” ütles Parts.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Jordaania impordib praegu 96 protsenti tarbitavast energiast, mis maksab enam kui viiendiku riigi sisemajanduse kogutoodangust. Põlevkivivarud, mis ületavad Eesti omi 40 korda, pakuvad samas võimalust olukorra muutmiseks.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele