• 26.08.08, 16:53
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Otsa võttis Shermani oma hõlma alla

Ettevõtjad Olaf Herman, Toomas Kliimask, Kaupo Kolsar, Kajar Kruus, Tiit Kõnd, Jaanus Otsa, Ahto Tilk ja Roland Vaikmäe sõlmisid ühinemislepingu, millega asutasid ehitusfirma Astlanda Ehitus. Astlanda Ehitus võtab üle kõik OÜ Otsa Herman Grupi ning OÜ Shermani lepingulised õigused ja kohustused töötajate ning klientide ees.
Astlanda Ehituse nõukogu esimehe Olaf Hermani sõnul ei välista asutajad täiendavaid ühinemisi või strateegilist partnerlust mõne olemasoleva ehitusettevõttega. „Oleme sisenemas turule, mis on keerulises seisus ja vaatamata selle killustatusele suurte tegijate vahel välja kujunemas. Oleme seda meelt, et jõud ühendades ja professionaalset teenust pakkudes suudame olla heaks partneriks potentsiaalsetele tellijatele ja atraktiivseks tööandjaks töötajatele,” sõnas Herman.
Olaf Hermanile ja Jaanus Otsale hakkab Astlanda Ehituse AS-ist kuuluma 25,8 protsenti, Otsa on ühtlasi ka Astlanda Ehituse juhatuse esimees. Kaupo Kolsari osalus uues ettevõttes on 17,8 protsenti, Kajar Kruusil 11,3 ja Tiit Kõndil 11,3, Toomas Kliimaskil ja Roland Vaikmäel kolm protsenti ning Ahto Tilgi osalus Astlanda Ehituse AS-is on kaks protsenti. Kõik Astlanda Ehituse asutajad osalesid asutamisel läbi isiklike investeerimisfirmade, ettevõtte aktsiakapital on kümme miljonit krooni. Astlanda Ehituse asutamist ja pooltevahelisi läbirääkimisi nõustasid advokaadibürood Glikman Partnerid ja Aavik Partnerid ning ärikonsultatsiooniettevõte PriceWaterhouseCoopers.
Kolsar, Kruus ja Kõnd omandasid samaaegselt Otsa Herman Grupilt 23,25-protsendilise osaluse ka Raadiku Arenduse OÜ-s, mis arendab Tallinnas Raadiku 8 asuval kinnistul paiknevat ja Nordea Panga poolt finantseeritavat munitsipaalehitusprojekti maksumusega ligi 1,5 miljardit krooni. 50 protsenti Raadiku projektist kuulub ehitusettevõtjate Raivo Ranna ja Aivar Tuulbergi ettevõttele Vallikraavi Kinnisvara ning 26,75 protsenti Jaanus Otsa ja Olaf Hermani investeerimisfirmadele.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Astlanda Ehituse juhatuse esimehe Jaanus Otsa sõnul ootab Eesti ehitusturgu ees paratamatu konsolideerumine. „Oleme võtnud tänastes oludes päris korraliku riski, turu kasvufaasis ei oleks põhjust selga kokku panna. Kõik on töömehed ja passiivseid investoreid kavas kaasata ei ole. Samas oleme avatud igale koostöövormile, mis vastab kahele tingimusele: tegevus peab olema seotud ehitus– või kinnisvaraarendusega ning see peab toimuma Eesti Vabariigi territooriumil,” sõnas Otsa.
Ettevõttes hakkab esialgu tööle ligi 50 inimest. Astlanda Ehitus on hetkel registreeritud osaühinguna ettevõtte juhatuse liikme Kaupo Kolsari nimele, et vältida ärinime võimalikku väärkasutust. Peale formaalsuste korraldamist tõstavad Astlanda Ehituse asutajad ettevõtte aktsiakapitali kümne miljoni kroonini ja registreerivad ettevõtte aktsiaseltsiks.
Astlanda Ehituse juhatuse liikme Kaupo Kolsari sõnul on Shermani asutajad uue ehitusfirma loomiseks lõppenud läbirääkimistega rahul. „Shermani inimeste poolt on uues firmas korralik ehituse projektijuhtimise kompetents ja mitmed võidetud hanked nii era– kui ka avalikus sektoris, kuid sellest heitlikul turul ainuüksi ei piisa. Otsa ja Hermani ehitusettevõtete juhtimise ja projektidele rahastamise leidmise kogemus on väga kõrges hinnas," ütles Kolsar.
Shermani suuremateks projektideks on seni olnud Kalev RECi juhitud koolimajade renoveerimistööd ja alltöövõtu tegemine Loopealse arendusprojektile. Lisaks on ettevõte võitnud mitmed konkursid: Kuivastu ja Heltermaa sadamakaide rekonstrueerimisel ja välistrasside rajamisel Tallinnas, Saaremaal ja Viimsis.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Enimloetud

1
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
2
Uudised
  • 13.11.25, 06:30
Traagiline seis - eluasemete nõudjaid jääb vähemaks
Uuri graafikut, see on väga kõnekas
3
Uudised
  • 14.11.25, 10:02
Galerii: Hepsor rajab ajaloolisele lennuväljale korterelamud
4
Uudised
  • 14.11.25, 09:15
Kinnisvarafirmade TOPi üks tõhusamaid laiendab turgu ja näitab ära 2026. aasta väljakutsed
5
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
6
  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara

Hetkel kuum

Neutra Capital ASi enamusomanik ja nõukogu liige Kenneth Karpov.
Uudised
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!
Lumi langeb uusarendustega seotud lootustele ja eluasemeturg kipub aina enam võrdsustuma järelturuga.
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
Hepsor kavandab Paeväljale tervet kvartalit, kuhu lisaks elumajadele tulevad ka äripinnad.
Uudised
  • 14.11.25, 10:02
Galerii: Hepsor rajab ajaloolisele lennuväljale korterelamud
Summus Capital OÜ juhatuse liige Hannes Pihl.
Uudised
  • 14.11.25, 09:15
Kinnisvarafirmade TOPi üks tõhusamaid laiendab turgu ja näitab ära 2026. aasta väljakutsed
Viru Keskuse juht Gertti Kogermann.
Uudised
  • 10.11.25, 12:16
Kinnisvarafirmade TOPi üks ambitsioonikamaid püüab tippude tippu
Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Uudised
  • 13.11.25, 06:30
Traagiline seis - eluasemete nõudjaid jääb vähemaks
Uuri graafikut, see on väga kõnekas
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele