Lootuses ohtlikust prahist odavamalt lahti
saada sokutavad mitmed ehitusfirmad tavalise ehitusprahi hulka ohtlikke
jäätmeid, mis on loodusele ja inimestele ka väikeses koguses kahjulikud ning
vajavad erikäitlemist.
"Igasugu lakke, värve ja makrofleksi visatakse muu ehitussodi hulka, kus nende koht kindlasti mitte ei ole," ütles Saare maakonnas prügiveoga tegeleva OÜ Prügimees juhataja Riivo Asuja ajalehele Meie Maa.
Sellised jäägid võivad Asuja sõnul keemiliste või muude omaduste tõttu olla ohtlikud nii inimeste tervisele kui keskkonnale ja neid ei tohi muu prahi hulgas lihtsalt prügimäele ladestada.
Et ohtlikest jäätmetest ohutult vabaneda, tuleb ehitusfirmal varuda eraldi konteiner loodusele ja inimestele kahjulike jäätmete jaoks ning need saatekirja alusel eraldi koormaga prügimäele tuua, selgitas Asuja. See tähendab firmale aga lisakulutusi, mistõttu üritab nii mõnigi ettevõte oma ohtlikust prahist lahti saada tavakonteinerisse kogutud kahjutu ehitusprahi hulgas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.