• 18.09.08, 11:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Politsei, piirivalve ja migratsiooniameti liitmine maksab 34 miljonit

Valitsus kiitis heaks politsei ja piirivalve seaduse eelnõu, mis on aluseks sisejulgeoleku ühendasutuse loomisele, seaduse rakendamine läheb maksma üle 34 miljoni Eesti krooni.
Summale lisanduvad nende ametnike koondamiskulud, kelle ametikoht seoses ametite ühendamisega kaob ning kes ei ole nõus asuma teenistusse mõnel muul ametikohal.
Politseiamet, Piirivalveamet ning Kodakondsus- ja Migratsiooniamet on kavas liita 1. jaanuariks 2010. a. Eelnõuga pannakse paika politsei- ja piirivalve korraldus, nende õiguslik staatus, struktuur, tegevuse põhiprintsiibid, järelevalve politsei tegevuse üle jne.
Ametite ühendamise eesmärk on parandada avaliku sisejulgeoleku teenuse kvaliteeti ja see ei taotle sisejulgeolekusüsteemile eraldatud vahendite kokkuhoidu, vaid nende senisest läbimõeldumat kasutamist.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Ühendamise käigus konsolideeritakse politsei- ja piirivalveameti juhtimise alla kogu tugitegevus. Eeskätt puudutab see rahandust, personalikorraldust ja logistikat. Prefektuurides säilivad tugiteenused juhtimisotsuste vastuvõtmiseks regionaalsel tasandil.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara
Eesti ärikinnisvara ei tähenda enam ainult ruutmeetreid. Edu määravad kvaliteet, paindlikkus ja ruum, mis toetab inimeste töö- ja loomevõimet. Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov kirjutab, kuidas just sellist ruumikogemust kannavad kolm uut hoonet Fahle linnakus: Katel, Vasepada ja Portaal.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele