1. november 2008

Jõhvi läks valitsuse vastu kohtusse

Jõhvi vallavalitsus kaebas kohtusse vabariigi valitsuse korralduse, millega keelduti Jõhvi kesklinnas asuvat riigile kuuluvat maalappi omavalitsusele andmast. Tallinna halduskohus võttis kaebuse menetlusse.

Tänavu kevadel esitas Jõhvi vallavalitsus keskkonnaministrile taotluse anda munitsipaalomandisse viadukti ja staadioni vahel asuv haljasala, mis kuulub praegu riigile - kokku 18 138 ruutmeetrit, kirjutas Põhjarannik. Maad küsiti 2005. aastal alale kehtestatud detailplaneeringu tõttu, mille kohaselt peaks sellesse paika tulema parkimismaja, kuhu pidid tulema müügiboksid. Kuu aega hiljem teatas maa-amet, et esitab vabariigi valitsusele korralduse eelnõu, millega keeldutakse maatüki munitsipaalomandisse andmisest, "kuna äritegevuse korraldamiseks vajalik maa ei ole omavalitsusüksuse ülesannete täitmiseks ja arenguks vajalik maa". Vallavalitsus selgitas seejärel ametile, et äripindade loomine parkimismajja aitab kaasa uute töökohtade tekkele, ning leidis, et "äritegevusele õhutamine ja kaasaaitamine peaks olema iga omavalitsuse, kuid eelkõige riigi huvi".

Jõhvi vallavanem Tauno Võhmar ütles Põhjarannikule, et vald otsustas kohtusse minna, sest tunneb, et riik kipub selliste otsustega järjest omavalitsuse arengut takistama. "Mida me sellel võõral maal siis toimetame? Praegu on keset linna suur tükk maad, mida meie maksumaksja raha eest tuleb kasida. Võtku riik siis ise sellega midagi ette," sõnas Võhmar, kellele on arusaamatu, missugusel eesmärgil omavalitsustele pidevalt keeldutakse tema territooriumil olevaid riigi maatükke andmast.

Teravalt on valitsust kritiseerinud ka Narva linnavõimud selle eest, et riik on oma maatükkide andmisel omavalitsustele kitsi. Tänavu kevadel pöörduti selle küsimusega lausa peaministri ja keskkonnaministeeriumi poole, kust saadi formaalsed vastused.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806