USA valitsuselt abi palunud autotootjad
pidid läinud nädalal Washingtonist lahkuma tühjade kätega, kuid juba on ukse
taga ehitajad, kes nõuavad riigilt 250 miljardi dollarilist abipaketti.
Ehitajad väidavad, et finantsturu probleemid ei lahene enne, kui elamute hinnalangus on põhja leidnud. Ehitajad taotlevad valitsuselt suuri maksusoodustusi eluaseme soetajatele ning riiklikku toetust, mis aitaks ostjale kodulaenu intressi alla tuua
Igasuguse riigiabi korral tuleb aga ettevaatlik olla, et nõudluse stimuleerimine ei tähendaks samal ajal elamute hindade kunstlikku üleval hoidmist, kirjutas Wall Street Journal.
Ettepaneku kriitikud kardavad, et riigi sekkumine võib ergutada ülepakkumise jätkumist. Samuti leitakse, et taotletud abisumma on liiga suur ja ergutab eelkõige ostma, lahendamata samas palju tõsisemat probleemi ehk kuidas aidata neil ameeriklastel oma laenud refinantseerida, kes on eluasemelaenudega hätta sattunud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ökonomist Thomas Lawler „palub“, et ehitajaid ehitamise lõpetaksid. Tema sõnul pikendab elamute hinnale kunstliku põhja kindlustamine vaid agooniat, kuna nõudlus ja pakkumine jääb tasakaalust välja.
Analüütikute hinnangul on hinnad USA kinnisvaraturul valdavalt langenud n.ö mulli-eelsele tasemele, kuid enim ülekuumenenud turgudel on kohanemisruumi veel piisavalt, kirjutas leht.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.