11. detsember 2008

Töölepingu seaduse eelnõu läbis teise lugemise

Eile alanud Riigikogu istungil läbis töölepingu seaduse eelnõu teise lugemise, teatas Sotsiaalministeerium.

Seadust ette valmistades on kõikides sisulistes vaidlustes jõutud kokkulepeteni ning töölepingu seadus jõustub 1. juulist 2009. Erandina jõustuvad 1. jaanuaril 2010 need paragrahvid, millega kaasneb täiendav rahaline koormus riigieelarvele, teatas Sotsiaalministeerium täna varahommikuses pressiteates.

Töötuskindlustushüvitise saajate ring laieneb ja töötuskindlustushüvitis suureneb. Töötuskindlustushüvitise saamise õigus tekib nii omal soovil kui poolte kokkuleppel töölepingu lõpetanud töötajatel. Praeguses muutunud majanduslikus olukorras on eelnõu ülivajalik ning kaitseb nii töötajat kui tööandjat.

Sotsiaalministeerium on töölepingu seadust ette valmistades pidanud oluliseks Eesti tulevikku, majanduse arengut, turvalisi töökohti töötajatele ning ettevõtlussõbralikku keskkonda tööandjatele.

Töölepingu seaduse eelnõu reguleerib tööandja ja töötaja vahelisi suhteid - töölepingu sõlmimine, muutmine ja lõpetamine, poolte õigused ja kohustused, töötasu, töö- ja puhkeaeg ning puhkus. Eelnõu eesmärk on kaitsta töötajat, toetada majanduse arengut, kõrget konkurentsivõimet ja tugevat tööturgu. Inimesel peab olema rahuldust ja majanduslikku turvalisust pakkuv töö ning võimalus liikuda kvaliteetsemale töökohale. Tänastes oludes ei ole põhiline eesmärk jäik pikaajaline side kindla töökohaga.

Uus eelnõu aitab tööandjatel kiiresti muutuvate majandustingimustega paremini kohaneda, soodustab töötajate õppimist ja enesetäiendamist ning suunab ettevõtteid oma töötajaid koolitama. Seaduseelnõu suurendab inimeste turvalisust töötuse perioodil, suurendades töötuskindlustushüvitise määra. Riik pakub inimesele tulemuslikumat abi töö otsimisel ning loob võimalused pidevaks enesetäiendamiseks. Samuti kaotab eelnõu töösuhetest põhjendamatu bürokraatia ning loob Tööinspektsioonile võimaluse keskenduda töötajate nõustamisele ja töösuhte sisulisele järelevalvele.

Kehtiv Eesti Vabariigi töölepingu seadus pärineb 1992. aastast ning ei vasta enam nüüdisaegse tööturu vajadustele.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806