Copterline'i õnnetuses 10. augustil 2005
uppus koos 14 inimesega ka ligi 200 000 kroonine viiul.
Hukkunud noore viiuldaja Liisa Suusteri emal tuli muusikariist kinni maksta, kirjutas Eesti Ekpress.
Kaks kuud enne traagilist õnnetust käis Liisa Suuster koos sõbranna Mari-Liis Uiboga Saksamaal viiulit valimas. Proovimiseks tõi tüdruk kodumaale viiulimeister Wolfgang Schraffi kalli pilli. Viiulimeistriga leppis ta kokku, et et harjutab pilliga paar kuud ja kui see sobib, ostab ära.
Kui kolm päeva kopteri pagasiruumis vee all olnud viiul restaureerija kätte jõudis, oli ta ligunenud 54 või 55 tükiks ja paindes detailid olid vormist välja läinud. Selle korda tegemisega mässama hakata polnud mõtet.
Kuna viiuli kindlustusleping oli just päev enne saauslikku kopterilendu lõppenud, tuli Liisa emal hävinud pill meistrile omast taskust kinni maksta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.