USA kinnisvarast ja pangandusest alanud
kriis hävitab reaalse majanduse, ütles Kesk- ja Ida-Euroopa
investeerimisekspert, Cicero Capitali juht James Oates täna Briti-Eesti
Kaubanduskoja seminaril.
See majanduskriis pole varasemate tsükliliste kriisidega võrreldav, kuna seekord on tegu olemusliku kriisiga, selgitas Oates. Kinnisvarast ja pangandusest alanud kriis hävitab investeerimiseksperdi sõnul reaalse majanduse.
"See on intellektuaalne läbikukkumine," kommenteeris Oates. Tema sõnul on ilmnenud, et varasemad riskimudelid ei toimi. Praegust olukorda iseloomustas ta kui tundmatute muutujatega tundmatut, mida pole võimalik prognoosida.
Finantssüsteem, eeskätt riskikapitali kasutamine, pole Oatesi sõnul olnud läbipaistev ja seetõttu on oodata vaid kriisi süvenemist. "Näen kahjumite suurenemist ja finantsskandaalide jätkumist. Laenuandmine muutub ülikonservatiivseks," lisas ekspert finantspoliitika seminaril esinedes.
Toomas Vitsut ja teised poliitikud on rääkinud, et Tallinnast võiks saada rahvusvaheline finantskeskus, meenutas Oates ja märkis, et Tallinn ei saa kunagi selliseks keskuseks nagu London või Tokyo. Praeguse majanduskriisi valguses paistavad Eesti võimalused aga hoopis teistsugused, Tallinna logistilisi eeliseid majanduskriis ei muuda, kinnitas ta.
Oatesi sõnul on Eesti eeliseks jätkuvalt ka paindlikkus. Võrreldes suurte riikidega nagu näiteks Rootsi ja Saksamaa on Eesti tunduvalt paindlikum ning seda tuleks ära kasutada, märkis ta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kontsept Arhitektuuribüroo poolt projekteeritud korterelamu Tartus Peetri tänav 7 pakub varasema mahajäetud hoone asemel üksnes silmailu. Aastakümneid varjusurmas olnud hoone on saanud uue hingamise, stiilse hoovimaja ja uued elanikud.
Enimloetud
2
Põhjalik ülevaade koos mitme eduka ettevõtte juhi arutlevate kommentaaridega
6
Uusküla: jõllitamise meistrivõistlused jätkuvad
Hetkel kuum
Põhjalik ülevaade koos mitme eduka ettevõtte juhi arutlevate kommentaaridega
Uusküla: jõllitamise meistrivõistlused jätkuvad
Uus elavnemine büroopindade turul tuleb koos majanduse kasvule pöördumisega 2026. aastal
Tagasi Kinnisvarauudised esilehele