6. veebruar 2009

Ministeerium: tuuleparkide ehitust hakatakse maksustama

Hetkel on merepõhja hõivamine reguleerimata ja eraldi lõive merepõhja hõivamise eest pole, kuid järgmisel nädalal saadab majandusministeerium meretuuleparkide ehituse reguleerimise kava valitsuse kabinetiistungile.

Majandusministeeriumi õigusosakonna peaspetsialist Hindrek Allvee ütles, et merepõhja hõivamise protsessi sadamaehitiste osa on riigikogus juba menetlemisel. "Kuid meretuuleparkide osa on plaanis saata järgmisel nädalal arutamiseks valitsuse kabinetiistungile," lisas ta.

"Merepõhja hõivamise riigilõiv saab olema standardne, st nagu sadamaehitistel ning maismaale ehitatavatel ehitistel," sõnas Allvee.

"Eraldi kehtestatakse aga mere arvelt juurde tekkiva maa omandamise tasud," ütles ta. Kui sadamaehitiste tasudeks on majanduskomisjonile tehtud ettepanekud, siis teiste ehitiste vastavad tasud on veel täpsustamisel.

Hetkel pole merepõhja hõivamine reguleeritud ja selle eest lõivu maksma ei pea, küll aga kohalduvad sadamaehitistele tavapärased ehitamise riigilõivud. Uued lõivud võivad tulla juba suveks.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806