20. märts 2009

Lukas: noori teadlasi tooks Eestisse tagasi karjäärivõimalus

Noorte teadlaste karjäärimudeli muutus võiks soodustada ajude tagasivoolu Eesti teadusesse ja Eesti ülikoolidesse, ütles Äripäevale IRLi kuuluv haridus-ja teadusminister Tõnis Lukas.

„Väga targad inimesed, keda me vajame, on minu seisukohalt vaadates need, keda vajatakse siinsete ülikoolide ja teadusinstituutide juurde,“ rääkis minister.

„Meil on olemas noorte teadlaste Eestisse tagasi toomise programm ja neile täiendava raha eraldamise võimalus, et nad saaksid oma töörühma tööle panna,“ selgitas Lukas teadlaste jaoks olulisi nüansse. Tema sõnul on Euroopa fondide ja Eesti riigi koostoel viimasel ajal õnnestunud siia tuua teiste riikide instituutidest tagasi juhtivaid noori teadlasi. „Lisaks rahale on oluline anda neile võimalus karjääriks,“ lisas Lukas.

Minister ütles, et teaduskorralduse seaduse muudatusega plaanitakse täpsustada noorte teadlaste karjäärimudelit, mis annaks neile signaale, et siia tulles ei jää nad ainult nooreks teadlaseks, vaid võivad saada ka teemajuhiks, professoriks või tippjuhiks.

„Ettevõtlusvõimaluste pakkumine on ettevõtluskliima teema ja ma rõhutaksin, et on oluline anda kõigile võimalus siin oma ettevõtteid luua ja tippadministraatorid olla,“ lisas minister.

Äripäev küsis tänase päevaküsimusena, kuidas tuua targad eestlased koju tagasi.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474